Ljudska iniciativa Velenje bo v torek, 12. marca ob 12. uri podala izjavo za javnost pred stavbo Mestne občine Velenje. Po Izjavi bodo županu Mestne občine Velenje, Petru Dermolu, izročili peticijo – izraz volje ljudstva – s katero zahtevajo odstop direktorja, nadzornega sveta ter skupščine Komunalnega podjetja Velenje. Menijo, da so imeli vodilni, vključno z županom, dovolj časa za temeljito preoblikovanje delovanja podjetja v korist javnosti, a tega niso storili. Zato zdaj zahtevajo, da prevzamejo vsaj moralno odgovornost za svoje pomanjkljivo delo, saj so nepravilnosti v gospodarjenju z javnim podjetjem zagotovo odraz današnjega stanja.
Točnih številk zbranih podpisov še ne poznajo, saj se bo akcija zbiranja zaključila danes zvečer. Vendar pa se je v enem tednu odzvalo krepko čez tisoč ljudi in podprlo zahtevo za odstop. Upajo, da bo župan Mestne občine Velenje upošteval njihove zahteve, saj je pristojen za takšne odločitve, tako kot je pristojen za odločanje o cenah oziroma tarifah za uporabo javnih dobrin.
Lani so s peticijo že uspeli doseči odstop direktorja Zdravstvenega doma Velenje, zato pričakujemo podoben odziv tudi tokrat. Poudarjajo, da so bile njihove zahteve v zvezi s problematiko v ZD Velenje upravičene, kar potrjuje tudi Poročilo Nadzornega odbora Mestne občine Velenje, ki glasno opozarja na več hujših nepravilnosti. Pričakujejo, da se bo župan MOV odzval na Poročilo NO MOV ter ustrezno ukrepal.
Posebej izpostavljajo nepravilnosti družbe M-ŽIVIC, saj obstaja povezava med direktorjem občinske uprave Velenje, mag. Iztokom Morijem, in direktorjem družbe M-ŽIVIC, Milanom Živicem, ki je » na sporen način« oddal poslovni prostor ZD Velenju. “Ta isti direktor je hkrati tudi direktor družbe TANDER d.o.o, katere družabnik (lastnik) je direktor občinske uprave mag. Mori, ki je hkrati tudi član sveta skupščine Komunalnega podjetja Velenje, katerega imenuje župan MOV. S tem v zvezi se postavlja predvsem vprašanje integritete direktorja občinske uprave Velenje, kakor tudi združitve opravljanja funkcij. Namreč, uradniki na položajih generalnega direktorja, generalnega sekretarja, predstojnika organa v sestavi, predstojnika vladne službe, načelnika upravne enote in direktorja občinske uprave oziroma tajnika občine v skladu s petim odstavkom 100. člena ne smejo opravljati pridobitnih dejavnosti razen znanstvenega, raziskovalnega, pedagoškega, umetniškega in publicističnega dela oziroma kulturne dejavnosti,” navajajo v Ljudski iniciativi Velenje.
Vir: Ljudska iniciativa Velenje