Predavanje se bo odvijalo v ponedeljek, 11. novembra, med 17.30 do 19. uro. V živo bo predavanje potekalo v Vili Rožle (Aškerčeva 21, Velenje), obenem pa bo omogočen tudi prenos preko aplikacije ZOOM.
O temi predavanja
Otroci se na različnih področjih vsakodnevno soočajo s čustvenimi izzivi. Kadar nimajo primerne opore staršev, se lahko začnejo odzivati na načine, ki so zanje škodljivi in povzročajo dolgotrajne čustvene težave. Predavanje bo osvetlilo, kako prepoznati opozorilne znake in zametke čustvenih stisk, ki se lahko izražajo v prehranjevanju, preživljanju prostega časa, odnosih z vrstniki, šolskem uspehu ter otrokovem samospoštovanju.
Poseben poudarek bo namenjen vplivu odnosa med otrokom in staršem na nastanek otrokovih stisk ter vpetosti otrokovih težav v družinsko dinamiko. Predstavili bodo načine, kako lahko starši preventivno in samostojno podprejo otroka ter spregovorili o učinkovitih oblikah strokovne pomoči.
Prijave na dogodek
Za spletno udeležbo na predavanju se obvezne prijave na e-naslov mzpm.velenje@vilarozle.si, najkasneje do ponedeljka, 11. novembra, do 13. ure. Po prijavi boste na svoj e-naslov prejeli povezavo za dostop.
O predavateljici
Dr. Aleksandra Rožman z Inštituta za psihoterapijo raziskovanje in izobraževanje Psihologija zaščititi otroka. Od leta 2010 deluje na področju duševnega zdravja otrok in staršev. V terapevtski praksi pomaga staršem prepoznavati zgodnje znake težav, kot so motnje hranjenja, panični napadi, obsesivna vedenja, omamljanje in zanemarjanje šolskih obveznosti, ki se pogosto razvijejo že v otroštvu. Dr. Rožman opozarja, da se te težave s časom pogosto le preoblikujejo, ne izginejo, zato staršem svetuje hitro prepoznavanje in ustrezno ukrepanje, da se prepreči njihov razvoj v najstniškem obdobju. Izvaja pa tudi izobraževanja otrok in strokovnih delavcev na osnovnih šolah.
Vir: Mestna občina Velenje