Discussion's Author Avatar

Velenjcan
Obvestila  ·  27.10. 2022 ob 10:07  ·  čas branja:  ·  komentarji: 0  ·  887

Ob dnevu spomina na mrtve z Lokalcem do pokopališča vsakih 30 minut

images/discussions/1666858056-lLVyqY-large.jpg   - MOV

Zaradi zelo povečanega obiska pokopališč v prihodnjih dneh bodo spremenili režim vožnje z brezplačnim mestnim avtobusom Lokalc. V prazničnih dneh, v ponedeljek, 31. oktobra, in v torek, 1. novembra, bo vožnja z Lokalcem do pokopališča v Podkraju omogočena vsakih 30 minut. V bližini pokopališč v Podkraju in Škalah bo v tem času urejen enosmeren promet.

Bliža se dan spomina na mrtve, ko se spomnimo tistih, ki jih ni več med nami. Zaradi zelo povečanega obiska pokopališč so se na Mestni občini Velenje odločili, da v teh dneh spremenijo režim vožnje z brezplačnim mestnim avtobusom Lokalc ter tako občankam in občanom omogočijo dostop do pokopališča v Podkraju tudi v prazničnih dneh, v ponedeljek, 31. oktobra, in v torek, 1. novembra 2022.

Ta dva dneva bo Lokalc med 7. in 18. uro vsakih 30 minut odpeljal z Avtobusnega postajališča Velenje na Gorico, v Šalek, do postaj na Tomšičevi cesti in pri Tržnici ter proti postajališču Rudarski dom (stari kino). V krožišču bo Lokalc obrnil in pot nadaljeval proti železniški postaji (in ne proti mestnemu stadionu) ter po Partizanski cesti proti Podkraju.

Ker bo v teh dneh promet mimo pokopališča v Podkraju potekal enosmerno, bo Lokalc vozil čez Lokovico in po Partizanski cesti nazaj proti mestu. Ustavil bo na postajališčih pri Cvetličarni Iris ter pri Vili Bianci in se vrnil na Avtobusno postajališče Velenje.

V bližini pokopališč v Podkraju in Škalah bo veljal spremenjen prometni režim od 31. oktobra od 6. ure do 1. novembra do 20. ure.

V Podkraju bo omogočen le enosmeren promet po Pokopališki cesti. Začetek enosmernega prometa bo veljal od mosta – križišča pri odcepu za Cesto Janka Vrabiča mimo pokopališča do križišča Veliki vrh oz. Podgorje.

V okviru začasne prometne ureditve je tudi na območju pokopališča Škale predviden enosmeren promet od odcepa za pokopališče na škalskem klancu, mimo pokopališča, ter nato po celotni cesti do križišča z državno cesto pri Tašlerju.

Vse ceste oziroma javne poti, ki se priključujejo na predviden enosmeren promet, bodo urejene s potrebno signalizacijo za usmerjanje prometa.

0 komentarjev
Komentiraj
image

velenjcan

Tvoje mnenje je zelo dobrodošlo! Komentar lahko oddaš spodaj!

Za komentiranje se prijavi !