V akciji Moja dežela – znak gostoljubnosti so izbirali najbolj gostoljubne in turistično najbolj privlačne slovenske kraje, ki so jim včeraj v Laškem podelili zlate, srebrne in bronaste znake gostoljubnosti po oceni strokovne komisije. Podelili so tudi zelene znake gostoljubnosti, ki so jih prejeli tisti kraji iz vseh devetih kategorij, ki so na spletnem glasovanju prejeli največ glasov.
Častna pokroviteljica dogodka je bila predsednica Republike Slovenije dr. Nataša Pirc Musar.
Staro Velenje prejelo zlati znak gostoljubnosti v kategoriji Zgodovinska jedra, mesto Velenje pa srebrni znak v kategoriji Prepoznavni turistični kraji v Sloveniji. Priznanja sta prevzela župan Mestne občine Velenje Peter Dermol in direktorica Zavoda za turizem Šaleške doline Alenka Kikec.
Zmagovalna ekipa projekta Več znanja za več turizma je ŠCV – Višja strokovna šola in Šola za storitvene dejavnosti
Turistična zveza Slovenije je na slavnostni prireditvi premierno podelila tudi priznanja Mladi upi turizma. Prejele so jih najboljše ekipe in posamezniki in mladinskih projektov TZS. V projektu Več znanja za več turizma je slavila ekipa Šolskega centra Velenje – Višja strokovna šola in Šola za storitvene dejavnosti.
Dijaki in študenti ŠCV so priznanje prejeli za zmagovalni projekt Šaleške sladke zgodbe, ki so ga predstavili na 21. mednarodnem festivalu Več znanja za več turizma. Projekt je osvetlil izvirne kulinarične spominke, ki temeljijo na industrijski dediščini Šaleške doline. Priznanje sta jim podelila predsednica Republike Slovenije dr. Nataša Pirc Musar in predsednik Turistične zveze Slovenije Dominik S. Černjak.
Turistična zveza Slovenije je podelila tudi 52 priznanj najzaslužnejšim turističnim prostovoljkam in prostovoljcem.
Priznanja za prizadevno prostovoljno delo v turistični dejavnosti so prejeli tudi predstavniki društev iz Velenja: Marta Mravljak (Društvo Revivas Škale), Matic Učakar (Turistično društvo Vinska Gora), Marjana in Jože Plohl (Turistično društvo Šalek) ter Jože Glinšek (Turistično društvo Šentilj pri Velenju).
Najvišje priznanje predsednici Turistične zveze Velenje Mariji Brložnik
V Laškem bodo bodo podelili najvišja priznanja v turizmu, nagrajence so razkrili že na petkovi novinarski konferenci. Tudi tu bo šlo eno izmed priznanj v velenjske roke, in sicer bo priznanje za izjemen prispevek pri razvoju turistične društvene organizacije prejela predsednica Turistične zveze Velenje Marija Brložnik.
Marija Brložnik, eden mlajših in najperspektivnejših obrazov turističnega prostovoljstva, s svojo neizmerno strastjo do turizma in dediščine prinaša sveže ideje ter z zgledom povezuje mlade in starejše generacije. “Na njen uspeh smo lahko izjemno ponosni, saj predstavlja navdih in dokaz, kako močan vpliv ima predano delo na skupnost in prihodnost turizma v Velenju in širše,” so zapisali v sporočilu za javnost MOV.
“Velenje ima dolgo zgodovino uspehov v projektu Moja dežela – lepa in gostoljubna. Do zdaj je mesto osvojilo devet prvih mest, petkrat drugo in trikrat tretje mesto, kar potrjuje njegovo vztrajno zavezanost k urejenosti in kakovosti. Poleg tega je Velenje prejemnik prestižne zlate medalje na tekmovanju Entente Florale Europe za trajnostni razvoj in kakovost življenja, Velenjska plaža pa je že sedmo leto zapored priznana kot najboljše naravno kopališče v Sloveniji,” so še poudarili v sporočilu za javnost MOV.
Vir: Turistična zveza Slovenije, Zavod za turizem Šaleške doline, Mestna občina Velenje