V nedeljo, 13. februarja, je na Visti v Velenju potekal sprejem bronaste olimpijske prvakinje Glorie Kotnik. V podporo uspešni Velenjčanki so se sprejema udeležili ponosni občani in občanke ter njeni ožji podporniki. V preteklih dneh pa so v domačem kraju, Medlogu pri Celju, množično sprejeli tudi srebrnega Tima Mastnaka.
Predsednik Športne zveze Velenje Bogdan Plaznik je za Večer povedal, da o tem, da naj bi jih obiskala policija oz. da naj bi kršili kakršna koli pravila, ne ve nič. Na velenjskem sprejemu Glorie Kotnik je prostor sicer bil ograjen, vstop pa omogočen samo tistim, ki so izpolnjevali PCT pogoj. Sprejem Tima Mastnaka pa ni bil prijavljen, sam tudi prej ni vedel zanj in je bil organiziran bolj “po domače”. Pred sprejemom Glorie Kotnik je inšpekcija obiskala že Drsališče Velenje, kjer pa naj ne bi zaznali nobenih kršitev ukrepov. Kasneje se na sprejemu niso pojavili.
Generalna policijska uprava naj bi tokrat naložila PU Celje, naj ugotovi, kdo je organiziral sprejeme dobitnikov olimpijskih kolajn. Po poročanju 24ur naj bi policisti z zbiranjem obvestil in spremljanjem objav v javno dostopnih medijih spremljali dogodke, ki imajo lahko posamezne znake javnih shodov in javnih prireditev.
Generalni direktor policije Anton Olaj je v tem času tvitnil: “Nikakor ne drži očitek, da bi policija izvajala ukrepe zoper organizatorje sprejemov športnikov. V policiji smo bili seznanjeni z željami po organiziranju javnih prireditev in drugih oblik druženja ob sprejemu olimpijskih športnikov. Pobudnike smo seznanili s trenutno veljavnimi ukrepi oz. omejitvami zbiranja, ki se nanašajo na preprečevanje širjenja novega korona virusa.”
Ob tem velja omeniti, da je bil na čelo generalne policijske uprave prav v času trenutne vlade SDS postavljen novi generalni direktor Anton Olaj, kateremu je Mladina v aktualni tiskani izdaji “Železni mož” namenila kar naslovno stran. V članku je opredeljen kot najbolj kontroverzni direktor policije v dosedanji zgodovini samostojne Slovenije. Kot posledica nezadovoljstva policistk in policistov, ki se čutijo zlorabljene, v tem času poteka tudi sindikalni boj proti generalnemu direktorju Antonu Olaju in ministru Alešu Hojsu. “Policijska sindikata zastopata skoraj vse zaposlene v policiji na notranjem ministrstvu in velika večina teh meni, da je za zmanjšanje ugleda policije odgovoren generalni direktor Anton Olaj,” so izpostavili na Mladini.