V sklepnem delu so udeleženci ugotovili, da kombinacija srčne energije in pametne rabe umetne inteligence lahko ustvari t.i. višjo inteligenco, s katero bo človeška skupnost zmožna ustvariti boljši svet, ki si ga vsi želimo.
Tridnevni dogodek je mnoge udeležence izzval, da so zapustili svojo cono udobja, in jih obenem močno povezal. Prizadevanja organizatorjev so obrodila sadove, saj so uspeli združiti in prepletati različne vidike, kar se v današnjem svetu zdi skoraj nemogoče. V dopoldanskem delu festivala je potekalo šest okroglih miz, kjer so vidni predstavniki iz slovenskega gospodarstva, kulture, politike, ekologije, prehrambene verige, naprednih tehnologij ter duhovnosti iskali sinergije in skupna izhodišča, ki lahko pomagajo pri rasti posameznika, podjetij in celotne družbe.

Popoldnevi so bili namenjeni praktičnemu delu. Udeleženci so lahko izbirali med več kot 30 izkustvenimi delavnicami, kjer so meditirali, se prepustili zvočni terapiji z gongi, s pomočjo lego kock odkrivali notranjo motivacijo in se učili zavestnega dihanja. Ženskam je bila namenjena delavnica odkrivanja svoje esence, moškim pa delavnica za obnovo lastne energije.

Udeleženci so se učili tudi, kako izboljšati samodisciplino, se karierno opolnomočiti, hitro ustvariti prototip poslovne ideje, iskati potencialne investitorje in komunicirati z njimi. Praktične izkušnje so bile na voljo tudi tistim, ki želijo izboljšati veščine javnega nastopanja ali se opolnomočiti na področju upravljanja financ. Delavnice so bile namenjene tudi direktorjem in vodjem ekip, kjer so spoznavali nove načine vodenja in nagrajevanja zaposlenih.
Tiste, ki so jih bolj zanimale napredne tehnologije, so se lahko udeležili delavnic email marketinga, napredne Google Analitike in delavnice, kjer so s pomočjo umetne inteligence v realnem času klepetali z avatarji Trie, Ivana Cankarja in Steva Jobsa.
Kadarkoli so udeleženci potrebovali odmor, so lahko našli svoj mir v kotičku za sproščanje z branjem knjig ali pa s kopanjem v prijetno toplem Velenjskem jezeru. Festivalski večeri so bili prežeti z izbrano elektronsko glasbo, pop-soul koncerti v živo ter petjem in bobnanjem v krogu ob ognju.
Vodja festivala Mateja Koren je ob zaključku povedala: »Festival je letos presegel samega sebe. Odzivi obiskovalcev so tako neverjetni, da jih še vedno procesiram. Sicer pa smo ponosni, da festival prepoznava vedno več ključnih ljudi, ki imajo velik vpliv na prihodnost Slovenije na politični, gospodarski, verski, prehrambeni in kreativni sferi. Skupaj verjamemo v moč skupnosti, ki jo gradimo. Navdušuje nas odprtost in pripravljenost posameznikov na rast in razvoj sebe in sveta na bolje. Hvaležna sem in občudujem ekipo, ki je sestavljena iz izjemnih posameznikov, zbranih za isti cilj – skupaj ustvarjati za dobrobit družbe in trajnejšo prihodnost.«
Programska koordinatorka Nina Majcen pa je dogajanje strnila v naseldnjih besedah: »Letošnji SoundGarden je prelomna točka za našo družbo. To je bil prostor, kjer so se ideje začele realizirati v akcije, napletle so se mreže, bili smo podprti z naravo, povezali smo se z elementi, z ognjem, vodo, zrakom in zemljo. Bil je prostor, kjer smo opolnomočili vsakega posameznika in se povezali v skupnost, ki jo je težko opisati. Na festivalu se je dogajala neverjetna kreativnost, med srčno ekipo, dovzetnimi obiskovalci, ki so soustvarjali festival in govorci, ki so prišli podpreti in deliti svoje znanje. To je bil poseben festival, ki ga bo težko preseči. Verjamem, da plamen sprememb, ki so se tukaj začele, ne bo več ugasnil. Veselim se vsega, kar pride v prihodnosti.«
Mali obrtnik, mizar Anže Repina, ki je bil med udeleženci je izjavil: »SoundGarden mi je dal več, kot sem pričakoval. Vsak dan je bil nadgradnja prejšnjega. Neverjetno je, kako lahko v samo treh dneh tako osebno in poslovno zrasteš, kot sem sam.«
Na festivalu so sodelovali mikro podjetniki, kmetje, vodje večjih kolektivov, zaposleni v kreativnih industrijah in drugih panogah, študenti, starši ter številni drugi udeleženci.













Vir: Tamara Nanaja Trani