Vodstvo občine je v torek obiskalo štiri krajevne skupnosti: Šentvid, Zavodnje, Topolšico in Skorno-Florjan.
Župan se je uvodoma zahvalil vsem za trud in dosežke, ki so jih v tem letu prispevali. Nato je vsaki skupnosti na kratko predstavil investicije občine na njihovem območju, kjer so bile med najobsežnejšimi predvsem sanacije po lanskih poplavah. V Šentvidu je bila vrednost sanacijskih del ocenjena na 750.000 EUR, v Topolšici pa celo dvakrat toliko.
Člani krajevnih skupnosti so predstavili svoje letošnje dosežke, prav tako pa izpostavili potrebe in načrte za prihodnja proračunska obdobja. Med skupnimi izzivi so posebej poudarili visoke stroške vzdrževanja in delovanja prostorov krajevnih skupnosti.
Vsaka krajevna skupnost ima svoje posebnosti: v Zavodnjah skrbijo za lokalno pokopališče, v Šentvidu in Zavodnjah upravljajo z lastnim vodovodnim omrežjem, Topolšica pa ima razvejano mrežo cest, vrtec, šolo, bolnišnico in terme. Krajevna skupnost Skorno-Florjan povezuje tri različna naselja – hribovito Skorno, Florjan ter strnjeno naselje Pohrastnik – vsako s svojimi potrebami in značilnostmi.
V četrtek so o dosežkih v tem letu in načrtih za prihodnost razpravljali v Belih Vodah – obsežni in razgibani krajevni skupnosti, ki veliko energije in sredstev usmerja v razvoj cestne in komunalne infrastrukture.
V okviru popoplavne sanacije je Občina v Belih Vodah izvedla številne projekte, za kar je, kot je poudaril župan, namenila več kot 1,7 milijona evrov.
V vseh krajevnih skupnostih izpostavljajo težave z internetno povezavo in izvedbo projekta Rune. Občina bo zato v prihodnjih dneh sklicala sestanek z vodstvom Rune in predsedniki vseh krajevnih skupnosti, da bi uskladili nadaljnje korake pri tem pomembnem projektu.
Petkovo popoldne pa je vodstvo Občine Šoštanj namenilo srečanju s predstavniki še treh krajevnih skupnosti: Lokovica, Gaberke in Ravne.
Vsaka krajevna skupnost ima svoje posebnosti, obenem pa se srečujejo tudi s podobnimi izzivi. V Lokovici in Gaberkah so posebej izpostavili problematiko varnosti v cestnem prometu, predvsem na odsekih, kjer vozniki pogosto ne upoštevajo omejitev hitrosti in ogrožajo druge udeležence, tudi otroke.
Ravne so obsežna in razvejana krajevna skupnost, kjer se veliko pozornosti namenja vzdrževanju in obnovi cest.
Razpravljali so tudi o več aktualnih temah, kot so urejanje domov krajanov (v Gaberkah si želijo urediti prostor na mestu nekdanje trgovine), sanacije plazov, uporaba prostorov nekdanje šole v Ravnah, šolski prevozi, komunalna infrastruktura, oskrba z vodo, urejanje kolesarskih in pešpoti v Lokovici ter vzpostavljanje igrišč in drugih rekreacijskih površin.
Župan Boris Goličnik se je zahvalil vsem krajevnim svetnikom za njihov prispevek in poudaril, da si delovanja občine ne predstavlja brez podpore ožjih delov, saj so ti najtesneje povezani s krajani in najbolje poznajo njihove potrebe ter želje.
Vir: Občina Šoštanj