Ob Goriški cesti so drevesa zasajena v dvojni vrsti, vendar bo potrebno zaradi gradbenih posegov žal odstraniti skoraj celotno notranjo linijo borov. Na Občini se zavedajo pomena zelenih površin za kakovost bivanja in podobo kraja, zato bomo za vsako odstranjeno drevo zagotovili ustrezno nadomestno zasaditev. Prav tako bomo nadomestili že odstranjene grmovnice, saj želimo ohraniti naravno ravnovesje in poskrbeti za dolgoročno urejenost prostora.
MOV se zaveda, da posegi v prostor, še posebej kadar vključujejo odstranitev dreves, za lokalno skupnost nikoli niso enostavni. Prav zato je že v pripravljalni fazi projekta k sodelovanju povabili arboristko, ki je natančno preučila stanje dreves ob trasi bodočega vročevoda. Na podlagi njenega strokovnega mnenja bodo odstranjeni le tista drevesa, ki jih ni mogoče ohraniti brez ogrožanja izvedbe del ali varnosti ljudi in infrastrukture.
S Krajevno skupnostjo Gorica je Občina ves čas v aktivnem dialogu. Projekt so podrobno predstavili na več zadnjih sejah Sveta Mestne občine Velenje, poleg tega pa so organizirali tudi dve srečanji s krajani, na katerih so jih seznanili s potekom in vplivi del. Vsi prebivalci, ki živijo ob trasi toplovoda so bili pravočasno obveščeni o investiciji.
Na Občini se zavedajo, da je vsako drevo dragoceno – ne le z vidika varovanja okolja, temveč tudi kot del podobe kraja in bivalnega ugodja. Zato bodo projekt izvajali odgovorno, skrbno in z mislijo na dolgoročno dobrobit skupnosti. Po končanih delih bodo prizadeto območje, kjer bo le mogoče, vrnili v prvotno stanje ali ga na novo zasadili in ustrezno uredili.
Želja Občine je jasna: kakovost bivanja stanovalcev naj se ne le ohrani, temveč dolgoročno izboljša. Nadomestne zasaditve bodo izvedene v sodelovanju s strokovnjaki in v skladu z urbanističnimi ter okoljskimi smernicami, da bo prostor tudi v prihodnje prijeten, zelen in urejen.
Vir: Mestna občina Velenje