V velenjskem podjetju ERICo številni zaposleni kljub visoki izobrazbi prejemajo plače, ki so pod slovenskim povprečjem. Zaradi tega so za torek, 20. junija napovedali stavko. Težave se po besedah zaposlenih niso odpravile kljub dogovarjanju in pogovori z direktorjem podjetja Markom Mavcem.
Zaposleni v ERICu so v preteklih letih na različne načine poizkušali izpostaviti omenjeno problematiko. O razmerah so obvestili tudi predsednika uprave Gorenja, Franja Bobinca. Gorenje je 51-odstotni lastnik ERICa, druga lastnika pa sta še Termoelektrarna Šoštanj in Premogovnik Velenje.
ERICo je podjetje, ki se že več kot 20 let ukvarja s širokim spektrom okoljskih storitev za številne naročnike v industriji, energetiki, premogovništvu, državnih institucijah in lokalnih skupnostih.
Preberite tudi:
V Šoštanju osrednja občinska slovesnost ob dnevu državnosti
Karateisti uspešno zastopali Velenje na Polzeli
Komunalno podjetje Velenje se je udeležilo Komunaliade 2017