Leta 1517 je Martin Luter na vrata wittenberške cerkve obesil 95 tez z zahtevami po prenovi Cerkve, in začela se je reformacija. Praznik vsako leto zaznamujemo tudi v Sloveniji.
Luter je zahteval, da naj bo cerkev preprosta, da se mora bogoslužje približati človeku in zato opravljati v domačem jeziku. Menil je, da vernik ne potrebuje papeža, da bi se približal Bogu, prav tako pa ni potrebe po čaščenju svetnikov in relikvij. Biblijo je treba za ljudi prevesti v materni jezik in jim tako omogočiti, da jo berejo sami.
Zahteva po prevodih verskih knjig v jezike vernikov je pomembno vplivala na razvoj književnosti v ljudskih jezikih, med njimi tudi na slovensko književnost. V času reformacije je tako nastala tudi prva slovenska knjiga, Katekizem Primoža Trubarja, ki je slovenski jezik postavila na mesto knjižnega jezika.
Leta 1984 je bila umorjena indijska premierka Indira Gandhi. Rodila se je 19. januarja 1917 v družini Nehru.
Leta 2005 so trije zamaskirani neznanci oropali poslovalnico banke SKB v Ljubljani. Okoli 23.00 so s pomočjo vstopnih kod vstopili v prostore osrednje depotne hiše banke SKB na Slovenski cesti, zvezali oba varnostnika, nato pa se z različnim vlomilskim orodjem lotili 427 sefov. Te so (načrtno) odpirali več ur in iz njih pobirali predvsem zlatnino, gotovino in druge vredne predmete. Po večletnem iskanju storilcev so storilce marca 2012 našli, julija 2014 pa tudi obsodili.