Po precej tesnem prvem polčasu, v katerem so povedli za največ dva zadetka in se na odmor odpravili z minimalnim vodstvo (16:15), so Velenjčani v drugem pokazali nekoliko bolj prepričljivo predstavo. Ves drugi polčas so imeli prednost vsaj dveh zadetkov, večkrat so vodili za 4 (20:16, 21:17, 24:20 in 26:22). V zadnjih minutah so se jim domačini približali na dva gola, a sta zmago gostov v izdihljajih srečanja potrdila Goti Maričić in Teo Jezernik.
Pri Gorenju sta bila strelsko najbolj razpoložena Urban Pipp s sedmimi in Tarik Velić s šestimi goli, Luka Klemenčič pa je za gostitelje dosegel osem zadetkov.
RK SVIŠ CUGELJ OKNA IVANČNA GORICA – RK GORENJE VELENJE 24:28 (15:16)
Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Justin 4 (2), Kolarič, Tekavčič 3, Stopar, Klemenčič 8 (3), Ravnikar, Kutnar 2, Pirnat, Grum 1, Korošec 4, Ključanin 1, Kompare 1, Košir, Erčulj.
Gorenje Velenje: Skok 1, Sandič, Taletović, Velić 6, Pipp 7, Jezernik 1, Maričić 3, Drobež, Poklar 2 (1), Starman, Tatar, Sokolič 5 (2), Blagotinšek, Slatinek Jovičič 3, Lončarić.
“Za nas v slovenski ligi zagotovo ni lahkih tekmecev. Zavedali smo se, da SVIŠ doma igra zelo dobro, tako da smo pričakovali tako težko tekmo. V tem našem ritmu torek sobota, je vsaka tekma težka, ampak mislim, da smo na koncu prigarali to zmago,” je v izjavi za RZS po koncu srečanja dejal strateg Velenjčanov, Zoran Jovičić.
V 10. krogu, 2. novembra, bodo ose v Rdeči dvorani gostile Riko Ribnico. Še pred tem jih v torek, 29. oktobra, čaka 4. krog lige Evropa. Znova se bodo pomerili s Kriensom, tokrat v Švici.
Vir: RZS, RK Gorenje Velenje