Tradicionalni 29. blagoslov konj v Šentilju pri Velenju #utrinki
Foto: Turistično Društvo Šentilj
Utrinki

Tradicionalni 29. blagoslov konj v Šentilju pri Velenju #utrinki

Tea Rednak

Včeraj, 26. decembra, ob godu sv. Štefana, zavetnika konj, so po različnih krajih Slovenije potekali blagoslovi konj. Že tradicionalno je blagoslov konj pripravilo tudi Turistično društvo Šentilj.

Že 29. blagoslov konj v Šentilju se je začel s sveto mašo. Sledila je proslava, s katero so obeležili dan samostojnosti in enotnosti (v organizaciji Kulturno prosvetnega društva Šentilj), nato pa še program z mimohodom konjenikov in njihovih konj, ki so prejeli blagoslov za zdravje in varnost v prihajajočem letu.

Foto: Turistično Društvo Šentilj

Kategorije Utrinki

Sorodno

Več iz kategorije Utrinki

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...