Vlada o povišanju kazni za voznike, ki ne bodo vzpostavili reševalnega pasu
Foto: Ustvarimo Reševalni PAS na avtocestah FB
Politika

Vlada o povišanju kazni za voznike, ki ne bodo vzpostavili reševalnega pasu

T. R.

Vlada se bo danes sestala na 135. redni seji, na kateri bo med drugim obravnavala tudi predlog novele zakona, ki predvideva strožjo obravnavo voznikov, ki ne vzpostavijo reševalnega pasu.

Vlada ima danes na mizi predlog novele zakona o pravilih cestnega prometa, ki med drugim predvideva strožjo obravnavo voznikov, ki ne vzpostavijo reševalnega pasu ali vozijo po vzpostavljenem reševalnem pasu in s tem voznikom intervencijskih vozil preprečujejo izvedbo nujnih nalog za reševanje življenj. Kot so še pred časom pojasnili na ministrstvu za infrastrukturo, spremembe predlagajo, ker je takšnih kršitev vse več.

Za navedene kršitve je zato predlagana višja globa, in sicer globa v višini 500 evrov in stranska sankcija treh kazenskih točk.

Sedaj je predvidena globa za voznike, ki ne vzpostavijo reševalnega pasu, 200 evrov.

Vir: gov.si

Kategorije Politika

Sorodno

Več iz kategorije Politika

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...