Kot so danes sporočili iz statističnega urada, je na upad skupnega števila opravljenih delovnih ur med drugim vplivalo to, da je bilo opravljenih manj plačanih delovnih ur in izkoriščenih več ur rednega letnega dopusta.
Zaposlena oseba je mesečno opravila v povprečju 126 delovnih ur. To je enako kot v lanskem drugem četrtletju.
Povprečno mesečno število opravljenih delovnih ur na zaposlenega se je po področjih dejavnosti gibalo različno. Najizrazitejši upad, 5,1-odstoten, je bil na področju kmetijstvo in lov, gozdarstvo, ribištvo.
V drugem četrtletju so v povprečju največ delovnih ur na mesec opravile osebe, zaposlene na področju promet in skladiščenje, to je 131 ur.
Skupno število opravljenih delovnih ur se je v drugem četrtletju po področjih dejavnosti gibalo različno, najizraziteje ali za 6,7 odstotka se je povečalo v poslovanju z nepremičninami. Medtem se je to število najbolj ali za 10,3 odstotka zmanjšalo v kmetijstvu in lovu, gozdarstvu, ribištvu.
Vir: STA