Poleg tega je Anica Oblak iz Društva barmanov Slovenije prejela posebno priznanje Turistično gostinske zbornice Slovenije za njen pomemben prispevek k slovenskemu turizmu. To priznanje utrjuje Velenje kot mesto, ki se odlikuje ne le v gostoljubnosti, temveč tudi v kakovosti in inovativnosti.
Na Dnevih slovenskega turizma v Novi Gorici so bila podeljena tudi priznanja prostovoljcem za njihovo delo v turističnih društvih. Med nagrajenci so bili Nataša Dolejši, Breda Kolar, Miro Dugi, Minka Bartolac, Ivo Petek, Anica Drev, Silvester Marič in Eva Kumer, kar dokazuje močan duh prostovoljstva in sodelovanja v Velenju.

Mestna občina Velenje daje velik poudarek na trajnostni razvoj in objezerski turizem. Njihova prizadevanja za družinam prijazno destinacijo so podkrepljena z vključitvijo v Misijo 100 podnebno nevtralnih mest, ambasadorskim statusom Zeleni list 2024 in pridobitvijo znaka Slovenia Green Destination GOLD. Ta priznanja so dokaz, da Velenje sledi smernicam trajnostnega, okolju prijaznega in odgovornega razvoja.
Turistična zveza Slovenije je letos že 32. leto organizirala tekmovanje “Moja dežela – lepa in gostoljubna”. Projekt spodbuja sodelovanje prebivalstva pri varovanju naravnih vrednot in kulturne dediščine ter ocenjuje kakovost turistične ponudbe in urejenosti krajev. Velenje, z dolgo zgodovino sodelovanja v tem projektu, kontinuirano dokazuje svojo zavezanost k ohranjanju visoke kakovosti življenja za prebivalce in obiskovalce, skrb za naravno in kulturno dediščino ter gostoljubnost.
Vir: Mestna občina Velenje