S sodelovanjem v projektu ETM Mestna občina Velenje vsako leto opozarja na pomen preoblikovanja potovalnih navad. Z izvajanjem različnih aktivnosti želijo spodbuditi občanke in občane, da bi krajše razdalje (do dveh kilometrov) premagovali na bolj trajnosten način, bodisi peš, s kolesom ali z mestnim avtobusom Lokalcem. Med septembrskimi aktivnostmi so vsak petek organizirali kolesarski zajtrk, pri stavbi steklene direkcije pa so postavili točko “Poljubi in odpelji” (kiss&ride) za starše, ki otroke pripeljejo v bližnje osnovne in srednje šole. Prav tako so 19. septembra na Rudarski cesti priredili dan brez avtomobila, kjer so obiskovalci lahko uživali v različnih športnih dejavnostih in bogatem kulturnem programu. Zaposlene v občinski upravi so prav tako motivirali za bolj trajnosten prihod na delo.
V okviru Evropskega tedna mobilnosti je bila izvedena tudi igra Aktivno v vrtec z Belim zajčkom. Mestna občina Velenje je vrtce seznanila s projektom in jih spodbudila, da izvajajo aktivnosti trajnostne mobilnosti ter motivirajo starše in otroke k bolj trajnostnemu prihodu v vrtec. Trajnostna mobilnost je ključnega pomena za zagotavljanje učinkovite in enakopravne dostopnosti za vse, pri čemer je poudarek na omejevanju osebnega motornega prometa in porabe energije ter spodbujanju trajnostnih potovalnih načinov. S takimi ukrepi občina prispeva k zmanjšanju izpustov toplogrednih plinov, čistejšemu zraku, izboljšani kakovosti bivanja, javnemu zdravju in socialni pravičnosti. Evropski teden mobilnosti predstavlja vsakoletno priložnost, da občani preoblikujejo svoje potovalne navade.
Aktivnosti se izvajajo v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in so sofinancirane s strani Ministrstva za okolje, podnebje in energijo – Sklad za podnebne spremembe.
Na današnji zaključni prireditvi prireditvi je priznanje Mestni občini Velenje prevzel Marko Pritržnik, vodja Urada za družbene dejavnosti.