Pijani za volanom, prehitri in preblizu: Policisti v preteklem vikendu s polnimi rokami dela
Simbol. | Foto: KN Media
Družba

Pijani za volanom, prehitri in preblizu: Policisti v preteklem vikendu s polnimi rokami dela

Anja Tretjak
Posodobljeno: 10. avgust 2026, 14:30

Policisti Postaje prometne policije Celje so v noči s sobote na nedeljo izvajali poostren nadzor psihofizičnega stanja voznikov, prav tako pa so pod drobnogled vzeli vožnjo s prekratko varnostno razdaljo na avtocesti in prekoračitve hitrosti.

Policisti postaje prometne policije Celje so v noči iz sobote na nedeljo izvajali poostren nadzor psihofizičnega stanja voznikov. Ustavili in kontrolirali so 45 voznikov motornih vozil. Štirje vozniki so vozili pod vplivom alkohola.

Med drugim so ustavili voznika osebnega vozila, ki je vozil brez vozniškega dovoljenja in pod vplivom alkohola. Preizkus z alkotestom je pokazal, da je imel 0.93 miligramov alkohola v litru izdihanega zraka. Zaradi vožnje brez vozniškega dovoljenja so mu zasegli vozilo, zaradi vožnje pod vplivom alkohola so na sodišče podali obdolžilni predlog. Za omenjena prekrška je predpisana globa v višini 1.700 €. Vozniku so odredili pridržanje, sopotnici in hkrati lastnici vozila, so zaradi kršitve javnega reda in miru izdali plačilni nalog. 

Obravnavali so tudi voznika osebnega vozila, ki je imel 0,61 miligramov alkohola v litru izdihanega zraka. Vozniku so prepovedali nadaljnjo vožnjo in zoper njega podali obdolžilni predlog.

Ustavili so tudi dva voznika, ki sta imela manj kot 0,52 miligramov alkohola v litru izdihanega zraka. Obema so izdali plačilna naloga in jima začasno odvzeli vozniški dovoljenji.      

Poleg omenjenega so policisti Postaje prometne policije med vikendom izvajali poostren nadzor s poudarkom na vožnji s prekratko varnostno razdaljo na avtocesti in prekoračitvijo hitrosti.

Oboje pogosto botruje nastanku prometnih nesreč. V dveh dneh so zaznali 26 voznikov, ki so vozili s prekratko varnostno razdaljo in 51 voznikov, ki so prekoračili hitrost.

Vir: PU Celje

Kategorije Družba
Ključne besede alkotest nadzor prometa policija preventivne akcije PU Celje radar

Sorodno

Več iz kategorije Družba

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...