Search

Kako prepoznati in rešiti pogoste težave z Android telefoni?

Z razmahom pametnih telefonov, še posebej tistih z operacijskim sistemom Android, smo vstopili v dobo neskončnih možnosti in povezljivosti. Kljub napredku te tehnologije pa se s tem pojavljajo tudi številne težave, s katerimi se uporabniki soočajo v vsakdanjem življenju. Od nepričakovanih zamrznitev in neodzivnosti aplikacij do hitrega izpraznjenja baterije, težav z omrežjem in varnostnimi izzivi – vse to so izzivi, s katerimi se lahko srečamo pri uporabi Android telefonov.
FOTO: mobi stekla

V nadaljevanju podajamo nekaj najpogostejših težav, s katerimi se srečujejo uporabniki Android telefonov in predloge za rešitev

Počasno delovanje

Imate občutek, da se vaš telefon počasi odziva? Vzrok je lahko preobremenjenost pomnilnika, lahko da imate preveč nameščenih aplikacij in odprtih procesov. Delovanje vašega androida lahko upočasnijo tudi avtomatske posodobitve aplikacij ali sistema.

Kaj lahko storite?

Ena izmed rešitev je, da redno preverjate in zapirate aplikacije, ki po nepotrebnem delujejo v ozadju. Redno posodabljajte aplikacije in operacijski sistem, vendar ne med aktivno uporabo telefona.

Izbrišite nepotrebne datoteke in programe, slike, glasbo in videoposnetke pa prenesite na zunanjo spominsko kartico.

Težave z baterijo

Včasih se uporabniki Android telefonov pritožujejo, da se baterija hitro izprazni ali pa se telefon nenadoma izklopi, kljub temu da je bilo videti, kot da je baterija polna. Življenjsko dobo baterije lahko optimizirate tako, da izklopite lokacijske storitve in prilagodite svetlost ekrana, ko ne potrebujete mobilnih podatkov, pa izklopite tudi te.

Če bo tudi po teh posegih baterija še vedno slabše delovala, je mogoče pametno, da jo zamenjate oziroma svoj telefon prinesete na popravilo. Ne glede, ali se obrnete na Samsungservis, Xiaomi servis ali pa Huawei servis, bodo delovanje baterije vašega telefona pregledali usposobljeni strokovnjaki.

Težave s povezljivostjo

Med najpogostejšimi težavami pri Android telefonih so tudi slaba povezljivost z Wi-Fi, GPS, in Bluetooth ali pa celo z mobilnim signalom.

Možen vzrok je slab signal, če se nahajate na bolj odročnem kraju, lahko pa so težave z nameščenimi posodobitvami sistema ali aplikacij.

Težavo poskusite rešiti tako, da se odmaknete na bolj odprto območje in ponovno zaženite vaš telefon. Včasih deluje tudi, da omogočite način letenja za 30 sekund, nato pa to funkcijo ponovno izklopite.

Telefon popolnoma zamrzne

Zagotovo se vam je že kdaj zgodilo, da vam je telefon med uporabo aplikacije kar naenkrat zamrznil. Razlogov za to je lahko veliko, včasih pa sploh ni kriv telefon, temveč aplikacija sama. Pravzaprav gre za pogosto težavo, ki je lahko hitro rešljiva in servis telefonov ni potreben.

Ko se vam zgodi, da aplikacija zablokira, jo najprej zaprite in počakajte nekaj trenutkov.

Preverite, če so na voljo posodobitve ali pa naložite novejšo verzijo, če je na voljo. Če aplikacija še vedno ne bo delovala, potem jo izbrišite in čez nekaj časa ponovno naložite.

Pošiljanje kratkih sporočil SMS je onemogočeno

Včasih se zgodi, da ravno, ko želite nekomu sporočiti nekaj pomembnega, se vam pojavi napis, da pošiljanje ni uspelo. Naj vas ta manjša težava ne stresira, saj je enostavno rešljiva.

Najprej preverite, če ste povezani z omrežjem, nato pa poskusite ponovno poslati. Če pošiljanje SMS sporočila še vedno ni mogoče, ugasnite svoj pametni telefon in ga čez nekaj trenutkov spet zaženite.

Težave z zaslonom

Neodziven telefon poskrbi za določeno mero stresa, a je to popolnoma nepotrebno, saj lahko tudi to težavo enostavno rešite s ponovnim zagonom vaše pametne naprave. Posodobite programsko opremo in preverite, ali so nameščene aplikacije združljive z vašo različico operacijskega sistema.

Če se ob ponovnem zagonu pojavijo čudne barve na zaslonu, je možno, da je telefon fizično poškodovan. V tem primeru je pametno, da obiščete servis telefonov, kjer vam bodo pooblaščeni serviserji pomagali razrešiti težavo.

Težave s polnjenjem

Na seznamu pogostih težav z Android telefoni je tudi težava s polnjenjem telefona. Včeraj se vam je telefon napolnil, danes se noče, kako bo jutri? Preden odletite na servis telefonov ali pa v trgovino kupiti nov polnilec, svetujemo, da poskusite nekaj drugega.

Velikokrat je vzrok, da se pametna naprava ne polne, umazanija. Majhna odprtina za polnjenje je težko dostopna in zato pri čiščenju zlahka pozabljena. S časoma se tam nabere veliko prahu, ki moti pretok električne energije in je zato polnjene počasnejše, ali pa celo onemogočeno.

Sami običajno poskusimo odprtino očistiti z majhno in suho krtačko, ne zavedamo pa se, da to lahko povzroči še večjo škodo na napravi. Nepravilno čiščenje lahko privede do poškodb notranjih komponent ali pa vodi v popolno uničenje naprave.

Poleg tega lahko neprevidno ravnanje s telefonom med čiščenjem povzroči izgubo vseh podatkov, shranjenih na napravi. Zato je priporočljivo, da za čiščenje telefona poiščete strokovno pomoč in se obrnete na profesionalni servis telefonov.

Lahko težave preprečite?

Zgoraj naštete težave so načeloma enostavno rešljive, a vseeno povzročijo dodaten stres. Da se temu izognete, lahko preventivno veliko storite, da do teh težav sploh ne pride.

No razen, kadar gre za sistemsko napako, kar vam lahko ugotovi usposobljeni mojster, če boste vašo napravo odnesli na servis telefonov.

Delovanje vašega telefona lahko optimizirate tako, da:

  • redno brišete nepotrebne datoteke, aplikacije in igrice,
  • uporabite funkcijo za optimizacijo delovanja baterije,
  • prilagodite svetlost telefona glede na potrebe,
  • redno posodabljate operacijski sistem in aplikacije za izboljšanje varnosti,
  • telefon zaščitite pred virusi,
  • če imate na vašem območju šibek signal, zamenjajte mobilnega operaterja.

Dodaj odgovor

Več novic

Družba

Začenja se nacionalna preventivna akcija Varno v poletje

Danes se začenja nacionalna preventivna akcija Varno v poletje, ki bo potekala vse do konca avgusta. Z njo med šolskimi počitnicami Agencija za varnost prometa (AVP) v sodelovanju s Policijo...
Utrinki

Velenjska plaža bogatejša za nov foto okvir #utrinek

Poletna razglednica iz Velenja je bogatejša za še en čudovit foto kotiček – že tretji po vrsti, postavljen na prav posebnem mestu: ob Velenjskem jezeru, kjer se sproščen mestni utrip...
Gospodarstvo

O menjavi službe razmišlja 70 odstotkov zaposlenih

Stanje na trgu dela bo po oceni večine sodelujočih v raziskavi portala MojeDelo ostalo stabilno, a se ob tem povečuje delež tistih, ki napovedujejo povečanje brezposelnosti. Raziskava je pokazala tudi,...
Družba

Duševno zdravje otrok in mladostnikov nujnost sodobnega časa

Duševno zdravje v šolah ni več obrobna tema, postaja eden ključnih izzivov sodobnega časa. V zadnjih letih smo priča porastu stisk, anksioznost, depresija in občutki nemoči postajajo vsakodnevna realnost mnogih...

OBVESTILA

Obvestila

ZD Veleje obvešča: Možnost izbire ali menjave osebnega zdravnika

ZD Velenje obvešča, da je še vedno možen vpis v družinsko ambulanto Veljka Ignjatovića, dr. med., specialista družinske medicine...
Obvestila

V ponedeljek in torek bo Pikino igrišče zaprto

V ponedeljek in predvidoma tudi v torek, 14. in 15. julija, bo Pikino igrišče ob Šaleški cesti zaradi obnove zaprto....
Obvestila

Obvestilo o prekinitvi dobave toplotne energije – Konovo

Komunalno podjetje Velenje obvešča vse končne uporabnike, da bo jutri, 11. 7., med 7.00 in 16.00 na območju Konovske ceste, Bevkove ceste, Meškove ceste in Šenbriške ceste v Velenju prekinjena...
Obvestila

Obvestilo o prekinitvi dobave toplotne energije – Cankarjeva, Šaleška in Kidričeva cesta

Komunalno podjetje Velenje obvešča vse končne uporabnike, da bo v sredo, 16. julija, med 8. in 17. uro na območju Cankarjeve ceste (hišne številke 1a, 1b, 1c), Šaleške 21 in...

Zadnje osmrtnice

Franc Petek

Margareta Mravljak

Marija Valoh