Sodnik Zoran Lenovšek je izrekel Velenjčanu Romeu Bajdetu 13 letno zaporno kazen, za uboj svoje partnerke decembra 2015 na poti domov po koncertu. Sodnik je dejal, da je Bajde bil pod vplivom alkohola in v stanju zmanjšane prištevnosti, ko je storil kaznivo dejanje.
Bajde je bil sprva obtožen umora, za kar je tožilka Simona Razgoršek Kuzman zahtevala 25 let zapora, a je sodišče prekvalificiralo obtožnico v uboj.
Obtoženec, ki je bil že večkrat obsojen zaradi nasilništva, je po dejanju žrtev v prtljažniku svojega avtomobila pripeljal pred urgenco v Velenju, kjer je reševalcem priznal dejanje in počakal na prihod kriminalistov, pred tem pa je napisal javno opravičilo za dejanje na svojem Facebook profilu.