Search
Search
Close this search box.

Pregled športnih dogodkov preteklega tedna #foto

ATLETIKA Svetovno prvenstvo v štafetah, Poljska, 02. 05. 2021 Anita Horvat (AK Velenje) in Žan Rudolf (AD Mass Ljubljana) sta na svetovnem prven...

ATLETIKA

Svetovno prvenstvo v štafetah, Poljska, 02. 05. 2021

Anita Horvat (AK Velenje) in Žan Rudolf (AD Mass Ljubljana) sta na svetovnem prvenstvu štafet v poljski Šleziji v teku mešanih štafet na 2 x 2 x 400 m osvojila bronasto medaljo (3:41,95). Zmagala sta Poljaka Joanna Jozwik in Patryk Dobek (3.40,92), druga sta bila Kenijca Naomi Korir in Ferguson Cheruiyot Rotich (3:41,79).


ROKOMET

1. A državna liga Članice – končnica za mesta od 5. do 8. – 1. krog, 30. 04. 2021

ŽRK Z’Dežele : ŽRK Velenje 24:19 (12:8)

ŽRK Velenje: Simić (8 obramb), Hadžić (1 obramba), Smonkar (6), Tomić (1), Ferenc (4), Žekić (2), Priteržnik, Rotovnik, Franc (1), Tabaković (3), Borišek, Paradiž, Brglez, Pikl (2). Trener: Snežana Rodić

Lestvica: 5. Z’Dežele (26), 6 Zagorje (21), 7. Trgo ABC Izola (13), 8. Velenje (10).

1. Državna liga (Mladinci) – 7. krog, 30. 04. 2021

RD Butan plin Izola – RK Gorenje Velenje 20:29 (10:14)

RK Gorenje Velenje: Pandol, Husejnović (14 obramb), Verboten (2 obrambi), Bizjak (3), Toš Antlej (3), Škrobot, Stropnik, Šmigoc, Kamenicki (3), Puklič, Einfalt (1), Starc (3), Velić (13), Ravnikar (2), Lah (1). Trener: Marko Oštir.


NOGOMET

2. SNL – Liga za prvaka – 17. krog, 01. 05. 2021

NK Brežice Terme Čatež – NK Rudar Velenje 4:0 (2:0)
Strelci: 1:0 Berat Beciri (27.), 2:0 Gaber Petrić (32.), 3:0 Berat Beciri (49.), 4:0 Berat Beciri (63.)

NK Rudar Velenje: Sekulić, Kašnik (od 46. Turinek), Barič, Tubić, Vošnjak, Jovičić (od 70. Žurga), Črnčič, Koprivnik (od 81. Bokšan), Halilović (od 70. Martinovič), Panadić, Hrovat (od 81. Jovan). Trener: Almir Sulejmanović

Lestvica – Liga za prvaka: 1. Kalcer Radomlje (44), 2. Krka (35), 3. Roltek Dob (35), 4. Brežice Terme Čatež (34), 5. Nafta 1903 (31), 6. Vitanest Bilje (30), 7. Triglav Kranj (24), 8. Rudar Velenje (22).

Naslednji obračun knapov je na sporedu v sredo, 5. maja ob 17. uri. V Velenje prihaja NK Triglav Kranj.

2. SNL – Liga za obstanek – 17. krog, 01. 05. 2021

NK Jadran Dekani – NK Šmartno 1928 1:0 (0:0)
Strelci: 1:0 Žan Bešir (84.)

NK Šmartno 1928: Mrežar, Pesjak, Verhovšek, Kerić, Vezaj (od 81. Muzaferović), Trop, Zekhov (od 67. Danijel), Križnik (od 85. Kopušar), Marko, Džumhur (od 85. Zabukovnik), Hrastnik. Trener: Igor Fenko

Lestvica- Liga za obstanek: 9. Jadran Dekani (21), 10. Krško (21), 11. Fužinar Vzajemci (20), 12. Beltinci Klima Tratnjek (17), 13. Drava Ptuj (13), 14. Primorje eMundia (12), 15. Šmartno 1928 (12), 16. Brda (10).

Foto: FB NK Dekani 

2. Slovenska mladinska liga Vzhod– 9. krog, 02. 05. 2021

NK Rudar Velenje – NK Nafta 1093 5:1 (3:0)
Strelci: 1:0 Marcel Blaj (14.), 2:0 Sandro Jovanović (11m /19.), 3:0 Uroš Kondić Mitrović (23.), 4:0 Kristjan Hrastnik (50.), 5:0 Kristjan Irmančnik (70.), 5:1 Bruno Šimunković (82.)

NK Rudar Velenje: Daničić, Blaj, Kondić Mitrović (od 55. Irmančnik), Jovanović, Gaber Majcenovič, Bračun, Emeršič (od 33. Emeršič), Hrastnik (od 80. Mežnar), Vižintin, Kokić, Burkić. Trener: Ramiz Smajlović

Lestvica: 1. Krško (21), 2. Miklavž (20), 3. Šampion (19), 4. Rudar Velenje (18), 5. Dravograd (14), 6. MB Tabor (14), 7. Kety Emmi Bistrica (11), 8. Jarenina (10), 9. Nafta 1903 (10), 10. Vipol Veržej (9), 11. Hajdina (5), 12. Šmartno 1928 (4).

2. Slovenska mladinska liga Vzhod– 9. krog, 02. 05. 2021

NK Šampion – NK Šmartno 1928 8:0 (4:0)
Strelci: 1:0 Gal Muršič (ag /11.), 2.0 Rakar (13.), 3:0 Kocijan (36.), 4:0 Rakar (40.), 5:0 Kocijan (62.), 6:0 Rakar (69.), 7:0 Pušnik (88.), 8:0 Privošnik (90.)

NK Šmartno 1928: Ferme, Škrobar, Podhovnik, Sojč, Potočnik, Sejdinović, Pesjak, Vasle, Rojnik, Muršič (od 46. Ibrahimović), Vasilić.

2. Slovenska kadetska liga Vzhod– 9. krog, 02. 05. 2021

NK Rudar Velenje – NK Nafta 1093 3:1 (3:1)
Strelci: 1:0 Mirza Šljivar (12.), 2:0 Elmir Avdić (21.), 2:1 Niko Zamuda (22.), 3:1 Mirza Šljivar (37.)

NK Rudar Velenje: Srše, Miklavc, Šodić, Golič, Pirečnik, Turinek (od 50. Jelen), Šljivar, Avdić (od 67. Kahvedžić), Pirečnik (od 50. Marcen), Krk, Brinovšek.

Lestvica: 1. Šampion (24), 2. Rudar Velenje (24), 3. Krško (19), 4. Miklavž (16), 5. Vipol Veržej (15), 6. MB Tabor (15), 7. Jarenina (11), 8. Dravograd (10), 9. Hajdina (7), 10. Kety Emmi Bistrica (6), 11. Šmartno 1928 (5), 12. Nafta 1903 (4).

2. Slovenska kadetska liga Vzhod– 9. krog, 02. 05. 2021

NK Šampion – NK Šmartno 1928 3:2 (1:1)
Strelci: 1:0 Lukas Hempt (30.), 1:1 Aid Denaj Siočić (39), 2:1 Urh Videčnik (11m /48.), 3:1 Timotej Jagodič (58.), 3:2 Anej Pudgar (63.)

NK Šmartno 1928: Camloh, Mijošek (od 74. Anić), Dogaris, Kavšak, Majhen, Nahtigal, Trumić (od 41. Doberšek), Siočić, Omerović (od 74. Maks), Plazl (od 59. Pudgar), Krevzel. Trener: David Cafuta


Foto: FB NK Rudar


NAMIZNI TENIS

2. SNTL Moški, 2. krog, 01. 05. 2021

NTK Ptuj – NTK Tempo Velenje 5:4

0:1 (Darko Drčič – Patrik Videc 2:3), 1:1 (Luka Krušič – Ivan Zera 3:0), 1:2 (Marsel Šegula – Miha Kljajič 1:3), 2:2 (Luka Krušič – Patrik Videc 3:0), 2:3 (Darko Drčič – Miha Kljajič 1:3), 2:4 (Marsel Šegula – Ivan Zera 2:3), 3:4 (Luka Krušič – Miha Kljajič 3:1), 4:4 (Marsel Šegula – Patrik Videc 3:2), 5:4 (Darko Drčič – Ivan Zera 3:0).

Lestvica: 1. NTK Vesna (6), 2. PPK Rakek (6), 3. NTK Ptuj (4), 4. NTK Tempo Velenje (4), 5. NTS Cornilleau Mengeš II (4), 6. NTK Ilirija (4), 7. NTK Melamin (2), 8.NTK Kema (2), 9. NTK Sobota (2), 10. NTK B2 (0).

Tretji krog ja na sporedu v soboto, 15. maja. Velenjčani gostujejo pri PPK Rakek in NTK Melamin Kočevje.


ODBOJKA

2. DOL Ženske – Vzhod, 6. krog, 29. 04. 2021

OK Črna – ŽOK Kajuh Šoštanj 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 16:25)

Lestvica: 1. Turbina (19), 2. Prevalje (18), 3. Slovenj Gradec (15), 4. Nova KBM Branik II (13), 5. Kajuh Šoštanj (12), 6. Ljubno (12), 7. Korvolley Mislinja (10), 8. Črna (5), 9. Svolley (5), 10. Benedikt (5), 11. Mežica (0), 12. Murania Lendava (0).

S klikom TUKAJ si lahko ogledate posnetek tekme.

Več novic

Družba

Danes je v Vili Bianca potekala svečana podelitev licenc novim lokalnim turističnim vodnikom Šaleške doline

Zavod za turizem Šaleške doline je danes, 11. aprila, v prijetnem ambientu Vile Bianca organiziral podelitev licenc novim lokalnim turističnim vodnikom Šaleške doline. ...
Družba

Včeraj potekal občni zbor Kulturno-Prosvetnega Društva Franc Schreiner – Šentilj

Včerajšnji občni zbor njihovega društva je bil zelo spomladanski, v barvah prihajajočih praznikov in pa lepo izpeljan....
Gospodarstvo

Nova ventilatorska postaja NOP II uradno zagnana

V četrtek, 14. marca so v Premogovniku Velenje uradno zagnali novo Ventilatorsko postajo NOP II, ki je nedvomno eden največjih inženirskih, tehničnih in gradbenih dosežkov te generacije. Z novo ventilatorsko...
Kronika

Na Žalskem v tem tednu zasegli več kokaina in konoplje

Na območju Žalca v tem tednu opravili hišno preiskavo in zasegli več kokaina in konoplje. ...

TOP OBJAVE

OBVESTILA

Obvestila

V maju zaključuje z delom zdravnica Lucija Šteković

Iz ZD Velenje sporočajo, da zdravnica Lucija Šteković, dr. med., zaradi upokojitve s 7. 5. 2024 zaključuje z delom....
Obvestila

Obvestilo: Kolesarska steza proti Mislinji še vedno ZAPRTA

Kolesarska steza proti Mislinji je zaradi odpravljanja pomanjkljivosti še vedno zaprta. ...
Obvestila

V torek, 9.4.2024 bo prekinjena dobava toplotne energije

Komunalno podjetje Velenje obvešča vse končne uporabnike, da bo na območju Žarove ceste 3, 5, 6, 7, 8, 9, 9a, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 18 in 22 v...
Obvestila

V garažni hiši Gorica prišlo do okvare dvižnih vrat

Komunalno podjetje Velenje obvešča uporabnike, da je prišlo do okvare dvižnih vrat v garažni hiši Gorica....

Zadnje osmrtnice

Frančiška Urbanc

Barbara Rajter

Franc Mevc

Velenjcan copyright © 2023