V Mestni občini Velenje skladno z nacionalnimi razvojnimi usmeritvami ter s spremljanjem uporabe že obstoječih električnih polnilnih postaj v mestu načrtujejo razvoj polnilne infrastrukture.
Z vzpostavitvijo možnosti postavljanja električnih polnilnih postaj željo občanke in občane spodbuditi k uporabi električnih vozil in tako prispevati k izboljšanju kvalitete zraka v mestu ter zagotoviti okolju prijazno mobilnost in prehod na nove zelene tehnologije.
V Mestni občini Velenje sta trenutno na voljo dve električni polnilni postaji, s katerima upravlja Mestna občina Velenje (za občinsko zgradbo in v kletni etaži garažne hiše Mercator), ki omogočata brezplačno polnjenje štirim vozilom hkrati.
Zavedajo se, da bo kmalu tudi področje oskrbe z energijo za električna vozila in razvoj polnilne infrastrukture postalo prepuščeno trgu, lastništvo in upravljanje s polnilno infrastrukturo pa tržna dejavnost. Pristopili so k spremembi lokalnih predpisov, ki sedaj zainteresiranim zasebnikom omogočajo postavitev električnih polnilnih postaj za obdobje največ petih let. Svetnice in svetniki so na pretekli seji sveta sprejeli Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ureditvi cestnega prometa in varstvu prometnih površin posebnega pomena v Mestni občini Velenje, v katerem je določeno območje mikrolokacij za postavitev električnih polnilnih postaj. Ker se bo na teh lokacijah izvajala določena tržna dejavnost, z odlokom določajo tudi višino občinske takse kot nadomestilo za posebno rabo prometnih površin posebnega pomena (200 oz. 250 evrov, odvisno od lokacije postaje). Glede na izkazan interes zasebnih investitorjev bo občina dovolila postavitev polnilnih postaj pod pogojem, da investicijo v celoti izvede investitor sam.
S spremembo odloka, ki ureja ureditev cestnega prometa in varstvo prometnih površin posebnega pomena, so morali dopolniti tudi Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskih taksah v Mestni občini Velenje, saj ni predpisoval občinske takse za posebno rabo prometnih površin posebnega pomena.