V četrtek, 1. 7. 2021, sta se predstavnika mladih, Tjaš Esih (dijak) in Bruno Šonc (dijak, člank ŠŠK) udeležila sestanka na Uradu za družbene dejavnosti Mestne občine Velenje. Sprejel ju je vodja urada g. Marko Pritržnik.
Vodji urada so bile predstavljene programske smernice, ki jih mladi naslavjajo na občino oziroma urad. Med drugim je bilo govora o stanovanjski problematiki, prireditvenem prostoru Vista, delovanju Komisije za mladinska vprašanja Mestne občine Velenje, prireditvah in dogodkih za mlade,.. Njihove programske smernice najdete spodaj.
Tjaš Esih je vodji urada predstavil idejo o vzpostavitvi Mladinskega odbora na Festivalu Velenje, ki bi v praksi pomenil programski ter delno tudi organizacijski doprinos mladih pri načrtovanju kulturnih dogodkov v mestni občini.
Bruno Šonc je v imenu Dijaške sekcije ŠŠK izrazil željo po pomoči s strani Mestne občine Velenje pri promociji dogodkov, ki jih organizira dijaška sekcija. Ob tem je dodal, da so možnosti financiranja dogodkov relativno dobre, saj lahko organiziratorji (dijaki) pridejo do finančnih sredstev preko razpisov (mladinska strategija) oziroma neposredno preko Šaleškega študentskega kluba.
Govora je bilo tudi o prihodnosti mladih v regiji, pri čemer je vodja urada Marko Pritržnik poudaril pomen vsestranskega usklajevanja ekonomske in socialne vizije pri prestrukturiranju regije.
Tjaš Esih in Bruno Šonc, ki sta med drugim tudi člana širše sestave Programskega sveta Prireditvenega odra in prostora (POiP), sta se zavezala, da bosta interese in želje mladih aktivno zastopala tudi v prihodnje.
Z leve Tjaš Esih, Marko Pritržnik in Bruno Šonc.
Programske smernice ŠŠK:
-
V Dijaški sekciji ŠŠK si prizadevamo za bolj odločno stanovanjsko politiko.
-
Zavezali smo se k realizaciji projektov organizirane in neorganizirane mladine (dijakov) na prireditvenem prostoru CTN (Vista), v skladu s sprejeto mladinsko strategijo.
-
Prizadevamo si za aktivno sodelovanje večjega števila mladih pri pripravi projektov, v okviru programskega sveta prireditvenega odra in prostora.
-
Mladi se zavzemamo za čim večje število (brezplačnih) dogodkov brez vstopnine na prireditvenem prostoru.
-
V Dijaški sekciji ŠŠK pozdravljamo ustrezno urejeno infrastrukturo na območju prireditvenega prostora CTN (dostopne sanitarije, dobra cestna in kolesarska povezava, omrežje BICY, klopi in površine za druženje.
-
Člani Dijaške sekcije ŠŠK si želimo rednih (letnih) zasedanj generacijskega foruma MOV.
-
Znotraj sekcije si prizadevamo za redna (letna) srečanja predstavnikov Dijaške sekcije ŠŠK z vodstvom Urada za družbene dejavnosti MOV
-
Želimo si vzpostavitve Mladinskega odbora na festivalu Velenje (programski in delno organizacijski doprinos).
-
Na občinski ravni si prizadevamo za politiko ustvarjanja novih delovnih mest.
-
V Dijaški sekciji ŠŠK si prizadevamo za ohranjanje sedanjih sredstev iz občinskega proračuna za kulturo, šport in nevladne organizacije.
-
Člani Dijaške sekcije ŠŠK smo enotno izrazili željo po še večji (splošni) zastopanosti/vključenosti mladih (dijakov) v občinske projekte, ki zadevajo mlade. Ob tem menimo, da je delo komisije za mladinska vprašanja MOV ustrezno in strokovno.
-
V Dijaški sekciji ŠŠK si prizadevamo za člana sekcije – dijaka (poleg predsednika kluba) v delovnem telesu – komisiji za mladinska vprašanja, v kolikor je to izvedljivo.
-
Člani Dijaške sekcije smo izrazili željo po pomoči MOV pri promociji dogodkov, ki jih organizira sekcija.
-
Glede na to, da v hiši bendov ustvarjajo mnogi mladi nadobudni glasbeniki ter glasbene skupine se nam zdi smiselno urediti delujočo lastno brezžično povezavo. Ta je pri glasbenem udejstvovanju z vidika tehnične podpore več kot potrebna.