Izvedli spomladansko deratizacijo kanalizacijskega omrežja in sistema daljinskega ogrevanja

Izvedli spomladansko deratizacijo kanalizacijskega omrežja in sistema daljinskega ogrevanja

l3ksy

V obdobju od 1. 3. do 17. 5. 2021 je na območju mestne občine Velenje ter občin Šoštanj in Šmartno ob Paki potekala redna spomladanska deratiza...

V obdobju od 1. 3. do 17. 5. 2021 je na območju mestne občine Velenje ter občin Šoštanj in Šmartno ob Paki potekala redna spomladanska deratizacija javnega kanalizacijskega omrežja in sistema daljinskega ogrevanja s pripadajočimi objekti.

Deratizacijo je izvajala Služba za tehnologije in nadzor Komunalnega podjetja Velenje. V skladu z Zakonom o nalezljivih boleznih so se postavljale parafinske vabe za zatiranje glodavcev, ki so lahko prenašalci nalezljivih bolezni. Vabe so bile nastavljene v 871 kanalizacijskih jaškov, 126 jaškov na omrežju daljinskega ogrevanja in 68 toplotnih postajah. Skupno je bilo položenih 3200 vab. Z deratizacijo preprečujejo razmnoževanje glodavcev na komunalnih sistemih v upravljanju Komunalnega podjetja Velenje.

Foto: Shema nastavljenih vab v kanalizacijskem omrežju in omrežju daljinskega ogrevanja

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...