Njihovo delo je bilo naporno in dolgotrajno, zahtevalo je veliko truda in predanosti.
Pri njihovem prizadevnem delu jih je prišel pozdravit župan Občine Šoštanj, Boris Goličnik. V svojem nagovoru je izrazil globoko zahvalo za štirinajst dni trdega dela in odgovornosti. Poudaril je, da izredno ceni njihov trud, saj z njim ohranjajo običaje, ki počasi izginjajo.

Dejal je, da je to pomemben prispevek k naši družbi in obljubil, da bodo imeli tako njegovo osebno kot tudi občinsko podporo pri vsakem njihovem prihodnjem prizadevanju.
Pa veste kaj je oglarska kopa?
Priprava kope je izjemno zahtevna veščina, ki zahteva veliko truda, dela in dobre volje. Kuhanje oglja je metoda, ki so jo v preteklosti pogosto uporabljali v jesenskem času. Gradnja kope je izredno fascinanten proces, saj vključuje dimnik, skozi katerega se kopo prižge, okoli njega pa je skrbno naložen les, ki je nato prekrit z zemljo.










Vir: Občina Šoštanj