- Dino Subašić je z izjemnim skokom 7,87 m premagal vso konkurenco v skoku v daljino. Ob zmagi je postavil tudi nov osebni rekord.
- Jan Kokalj je zmagal v teku na 3000 metrov in dosegel nov osebni rekord s časom 8:04,71.
- Anita Horvat, aktualna državna prvakinja na 400 m in 800 m, se je tokrat preizkusila v teku na 1500 metrov in s časom 4:29,18 osvojila prvo mesto.
- V teku na 400 m z ovirami, je bila najhitrejša Agata Zupin z rezultatom 57,95.
- Svoj prvi naslov državne prvakinje v metu kladiva je osvojila Oriana Lovrec.
- Naslov državnih prvakinj je osvojila štafeta članic 4 x 400 m v sestavi A. Zupin, N. Kimperk, G. Gradišnik in A. Horvat.
- Filip Dominković je v metu kladiva osvojil drugo mesto.
- Srebrno medaljo je osvojila tudi štafeta članic 4 x 100 m v postavi A. Zupin, N. Jenko, G. Gradišnik in A. Horvat.
- Na stopničke je stopila tudi Naida Nišič, ki je v metu kladiva z rezultatom 44,58 m osvojila tretje mesto.
Po odličnih nastopih v kvalifikacijah se je finala mnogoboja v Mariboru udeležilo kar 10 atletov in atletinj velenjskega kluba. V finalu je prišlo le 24 najboljših pionirjev in pionirk iz vse Slovenije v posamezni kategoriji. Fonalisti so si nastop zagotovili po sistemu kvot.
Za največji dosežek je poskrbel Luka Šmigoc, ki je med pionirji U12 osvojil odlično 3. mesto in bronasto medaljo. Do stopničk je prišel z odličnimi nastopi v vseh disciplinah:
- 60 m – 9,26 s
- 300 m – 53,08 s
- skok v daljino – 4,01 m
- met vortexa – 46,54 m (1. mesto)
Skupno je zbral 1621 točk in se zasluženo povzpel na oder zmagovalcev.
- 5. mesto – Anabel Britovšek (2504 točk)
- 20. mesto – Benjamin Babič (1393 točk)
- 8. mesto – Kaja Ramšak (1889 točk)
- 12. mesto – Eva Pogorevc (1809 točk)
- 13. mesto – Noelle Mijatovič (1803 točk)
- 19. mesto – Jaro Slatinšek (1145 točk)
- 20. mesto – Minja Guberinić (1615 točk)
- 21. mesto – Gal Moškon Kokot (1039 točk)
- 22. mesto – Ava Perše (1452 točk)
Iskrene čestitke vsem mladim atletom in atletinjam za izjemne rezultate.




Foto: Atletski klub Velenje