Velenjčanke klonile proti favoriziranim Krimovkam

ŽRK Velenje – RK Krim Mercator 25:40 (9:22)

Velenje: Simič (6 obramb), Hadžić, Meža (5 obramb), Tomič 2, Brcar, Ferenc 5, Žekič 4, Priteržnik 3, Rotovnik 1, Kotnik 1, Franc 2, Tabakovič 2, Paradiž 2, Dobrotinšek, Brglez 3. Trener: Snežana Rodić
Krim Mercator: Gjerek (9 obramb), Vojnovič,  Da Silva Vieira 2, Jurič 6, Sercien Ugolin 1, Abina 6, Pletikosić 2, Van Kreij, Cerovak, Klemenčič 5, Konatar 7, Ljepoja 3, Gomilar Zickero 6, Svetik 2. Trener: Uroš Bregar

Rokometašice Velenja so na prvi tekmi 18. kroga 1.A državne lige gostile dvakratne evropske prvakinje, ljubljansko ekipo Krim Mercator. Gostje so upravičile vlogo favoritinj in tekmo zanesljivo dobile. Velenjčanke so tako doživele že osmi zaporedni poraz, medtem ko so varovanke Uroša Bregarja vpisale že 14. zaporedni uspeh v tej sezoni. Tekma je bila v uvodnih minutah več ali manj izenačena. Odločilna je bila druga tretjina prvega polčasa, v kateri so Krimovke z delnim izidom 10:1 naredile prvo izdatnejšo razliko v dvoboju. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 9:22. V nadaljevanju se razlika ni več bistveno spreminjala, ob zadnjem sodnikovem žvižgu pa je na semaforju kazalo 25:40. V vrstah domače ekipe je bila na koncu s petimi zadetki najbolj učinkovita Nastja Ferenc, v gostujoči pa Branka Konatar s sedmimi zadetki.

V kolikor koronavirus ne bo krojil razporeda tekem, Velenjčanke 24. februarja odhajajo na gostovanje k ekipi ŽRK Trgo ABC Izola, ki se nahajajo mesto višje na lestvici.