PROMETNA VARNOST
V četrtek se je na PP Velenje oglasil občan iz Šoštanja – neznani voznik je na parkirišču poškodoval parkiran osebni avtomobil občana. Policisti so ugotovili, da je neznani voznik trčil v avto in ga poškodoval. Opravljen je bil ogled kraja in napisan uradni zaznamek.
V soboto v zgodnjih jutranjih urah se je v bližini kampa pri Velenjskem jezeru zgodila prometna nesreča. Policisti so na kraju ugotovili, da je voznik zaradi neprilagojene hitrosti in vožnje po levi strani cestišča zapeljal z vozišča in trčil v prometni znak ter brežino. V prometni nesreči je nastala materialna škoda na vozilu povzročitelja, ki bo prejel plačilni nalog.
JAVNI RED IN MIR
V torek je na PP Velenje poklicala natakarica lokala na Kidričevi cesti in povedala, da ima v lokalu težave z gostom. Na kraju je bila sprejeta izjava priče. Zoper znanega gosta sledi prekrškovni postopek.
V petek se je na PP Velenje oglasila občanka, ki ji je s fizičnim obračunom zagrozil sosed. Ker se je občanka počutila ogroženo, je podala izjavo. Zoper znanega soseda pa sledi odločba o prekršku.
V ponedeljek so bili policisti obveščeni o kršitvi javnega reda in miru v eni izmed trgovin. Na kraju so ugotovili, da je javni red in mir pod vplivom alkohola kršil stari znanec policije, ki se ob posredovanju policije ni umiril, zato mu je bilo odrejeno pridržanje do iztreznitve. Za več kršitev javnega reda in miru bo prejel plačilni nalog.
KRIMINALITETA
V sredo je na PP Velenje poklicala poslovodkinja ene izmed trgovin, kjer so prek videonadzora ugotovili tatvino artiklov. Tatvina se je sicer zgodila že v ponedeljek. Na kraju je bilo ugotovljeno, da sta se za izvršitev tatvine združila dva storilca. Na oddelku elektronike in orodja sta odstranila elektronska varovala in trgovino zapustila mimo blagajne, brez, da bi artikle tudi plačala. Sledi dodatno zbiranje obvestil in kazenska ovadba na tožilstvo.
V sredo se je na PP Velenje oglasila občanka in prijavila neznanca, ki je z njenega računa preko aplikacije “Flik” opravil več transakcij. Po zbranih obvestilih in dokazih bo na tožilstvo podana kazenska ovadba za kaznivo dejanje Zloraba negotovinskega plačilnega sredstva.
Istega dne se je na PP Velenje oglasila občanka in prijavila neznanega storilca, ki je vdrl v osebni račun njenega sina, starega 15 let. Vdor je bil omogočen, ker je sin preko spleta prodajal kolo. Neznanec mu je poslal link, preko katerega bi bila nakazana denarna sredstva, vendar je sin pravočasno posumil, da gre za poskus goljufije in je denarna sredstva nakazal na očetov transakcijski račun in s tem onemogočil goljufijo. Poskus kaznivega dejanja goljufije je bil evidentiran, po zbranih obvestilih pa do podana kazenska ovadba na tožilstvo.
V sredo so policisti znova obravnavali vandalizem – kot je policistom povedal mestni redar, so neznanci poškodovali mestno kolo Bicy. Po vseh zbranih obvestilih bo na tožilstvo podana kazenska ovadbe za kaznivo dejanje poškodovanje tuje stvari.
V četrtek so iz ZD Velenje sporočili, da je pri njih v obravnavi ženska, ki jo je pretepel partner. Policisti so z zbranimi obvestili ugotovili, da je ženska utrpela lahke telesne poškodbe. Njenemu partnerju je bil v nadaljevanju izrečen ukrep prepovedi približevanja. Zoper osumljenca bo na tožilstvo posredovana kazenska ovadba za kaznivi dejanji Nasilja v družini in povzročitev lahke telesne poškodbe.
V četrtek je nekdanjega partnerja (od katerega se ločuje) prijavila občanka. Partner jo namreč zasleduje in ji grozi po telefonu.
Po zbranih obvestili so policisti ugotovili, da je njen bivši partner osumljen kaznivih dejanj zalezovanja in groženj. Po vseh zbranih obvestilih bo na tožilstvo podana kazenska ovadba.
V petek sta se na PP Velenje oglasila najemodajalca (lastnika stanovanja), ki jima nekdanji najemnik, ki se je sicer že izselil, ni vrnil ključev, prav tako še ni poravnal obveznosti. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba na tožilstvo za kaznivo dejanje goljufije.
V nedeljo so policisti obravnavali tatvino – občanu iz Gorice so iz hodnika stanovanjskega bloka ukradli kolo. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba za kaznivo dejanje tatvine.
V nedeljo so neznani storilci izpraznili gasilske aparate v garažni hiši Mercator. Za storilci še poizvedujejo.
OSTALO
V sredo v večernih urah je občanka prijavila sosede, ki so kurili. Na kraju so policisti ugotovili, da je občan kršil uredbo o varstvu pred požarom v naravnem okolju, zato mu je bil izdan plačilni nalog.