Osrednja tema letošnjega srečanja je bila »Delavska malica nekoč«, s katero so društva obiskovalcem približala vsakdanje življenje delavcev in rudarjev v preteklosti. Na stojnicah so predstavljala značilne malice, ki so jih delavci nekoč nosili od doma na delo, obiskovalci pa so lahko tradicionalne jedi in napitke tudi degustirali.
Prav medsebojno sodelovanje omogoča nastanek novih idej, skupnih projektov in še uspešnejšo promocijo turistične ponudbe širše regije.
Koristi pa imajo tudi obiskovalci. Na enem mestu lahko spoznajo bogato društveno dejavnost, odkrijejo zanimive izletniške točke, prejmejo povabila na prireditve po celotni regiji ter se seznanijo z dogajanjem v posameznih krajih. Ob tem so deležni pristnega gostoljubja, domačih dobrot in osebnega stika z ljudmi, ki s predanostjo in prostovoljnim delom ohranjajo dediščino za prihodnje generacije.