Policijska postaja Velenje poroča o dogajanju preteklega tedna. Poročilo je pripravil višji policist in vodja policijskega okoliša Aleksander Levpušček.
PROMET:
V soboto zvečer nas je poklical občan in povedal, da je imel parkirano službeno vozilo znamke Citroen Berlingo pri Beli dvorani na jezeru, kjer mu ga je neznani voznik poškodoval na parkirnem prostoru in s kraja odpeljal. Poškodoval mu je levo vzvratno ogledalo. Za pobeglim voznikom poizvedujemo.
V nedeljo zjutraj je naša patrulja v Šoštanju ustavila voznika kolesa z motorjem za katerega je bilo ugotovljeno, da nima vozniškega dovoljenja za vožnjo kolesa z motorjem v prometu. Vozilo mu je bilo na kraju zaseženo, zanj pa bomo podali obdolžilni predlog.
JAVNI RED IN MIR:
V nedeljo zvečer smo v Velenju posredovali v lokalu, kjer je kršitelj nadlegoval goste in razbijal inventar. Ob našem prihodu se je pomiril, zasežena pa mu je bila tudi prepovedana droga, kar bomo potrdili po analizi. Zanj sledi prekrškovni postopek.
V ponedeljek popoldan smo obravnavali kršitev javnega reda in miru. Očim se je nespodobno vedel do otroka in ga zmerjal z žaljivkami zaradi česar se je otrok počutil užaljen in prizadet. Zoper kršitelja bomo uvedli prekrškovni postopek.
KRIMINALITETA:
V četrtek dopoldan smo bili iz Vrtnega centra Kalia obveščeni o tatvini orodja v vrednosti 299 evrov. Ugotovljeno je bilo, da je neznani storilec odtujil različno orodje. Za storilcem poizvedujemo.
V četrtek popoldan se je na enoti zglasila zaposlena iz hotela v Velenju in povedala, da je njihove usluge bivanja v hotelu 6 dni koristi znani občan, ki pa do sedaj še ni poravnal dolga in se mu tudi očitno izmika. Omenjenega bomo ovadili za kaznivo dejanje goljufije.
V četrtek popoldan smo obravnavali še objestno dejanje neznanega storilca, kateri je na Kosovelovi ulici z ostrim predmetom poškodoval parkirano vozilo.
V soboto ob 21.45 smo v Topolšici obravnavali kaznivo dejanje poškodovanja tuje stvari. Tam je neznani storilec na parkiranem vozilu odlomil obe vzvratni ogledali in odstranil okrasne pokrove. Zbiramo obvestila za izsleditev vandala za katerega bomo podali kazensko ovadbo za kaznivo dejanje poškodovanja tuje stvari.
V nedeljo ob 01.25 uri smo obravnavali še eno kaznivo dejanje poškodovanja tuje stvari pri katerem je neznani storilec razbil steklo na vozilu, ki je bilo parkirano na parkirnem prostoru na Goriški cesti. Tudi v tem primeru za storilcem poizvedujemo.
V nedeljo smo bili obveščeni o kaznivem dejanju velike tatvine pri katerem je neznani storilec skozi okence Mcdrive v restavraciji McDonald’s s silo telesa vlomil v notranjost in odtujil kasetno blagajno. O storilcu zbiramo obvestila.