Ob dnevu državnosti, ki ga praznujemo v spomin na 25. junij 1991, ko je Slovenija formalno postala neodvisna, so v torek v Domu kulture Velenje pripravili osrednjo občinsko slovesnost.

Slavnostna govornica je bila Andreja Katič, poslanka v Državnem zboru Republike Slovenije. V nagovoru je poudarila pomen zgodovinskega spomina, spoštovanja vseh, ki so sodelovali pri osamosvojitvi Slovenije, ter pomena dialoga in skupnosti. Izpostavila je, da je Slovenija nastala na podlagi demokratične odločitve državljanov in prizadevanj za mirno pot do samostojnosti.
Naj praznik državnosti spodbuja ljubezen do domovine, sočloveka in narave ter krepi sposobnost kritičnega razmišljanja in sprejemanja odločitev, je poudarila.
Po njenih besedah je pomembno negovati skupnost in medosebne odnose ter ohranjati vrednote spoštovanja, solidarnosti in povezanosti. "Ne dovolimo, da si kdo prisvoji našo domovino, da si kdo prisvoji našo državo. Država in domovina smo mi," je še pristavila.

Osrednji izrazni jezik letošnje slovesnosti je bil ples. Kulturni program je v sodelovanju z Mestno občino Velenje pripravila Plesna šola Spin. Osrednji izrazni jezik letošnje slovesnosti je bil ples. Kulturni program je v sodelovanju z Mestno občino Velenje pripravila Plesna šola Spin. Nastopajoči so skozi gibanje simbolično prikazali povezanost posameznika, skupnosti in domovine ter vrednote, ki nas povezujejo in krepijo občutek pripadnosti.
Slovesnost je potekala v duhu spoštovanja državotvorne dediščine ter z zavedanjem, da prihodnost države soustvarjajo njeni prebivalci z medsebojnim sodelovanjem, odgovornostjo in skrbjo za skupno dobro.

Na slovesnosti so sodelovali tudi praporščaki veteranskih in domoljubnih organizacij.












































