23. novoletni potop v Velenjsko jezero je prerasel v pravo potapljaško tradicijo, ki se ga udeležijo potapljači iz celotne Slovenije. Med neustrašne potapljače, ki se redno udeležujejo novoletnega potopa, so tudi pripadniki Podvodne reševalne službe Slovenije, ki so pripravljeni in usposobljeni za posredovanje tudi v takih ekstremnih razmerah v primeru nesreč ter drugih potreb.
Čeprav je Velenjsko jezero ledeno mrzlo, potapljači premagajo mraz in se potopijo v globino, kjer tudi nazdravijo. Na takšen način potapljači že vse od leta 1995 začenjajo potapljaško sezono.
Na novega leta dan se lahko zabavajo prav vsi oboževalci potapljanja in obiskovalci, ki ne želijo zamuditi tako zanimivega dogodka. Vabljeni, da se dogodka udeležite tudi sami in doživite prav poseben prvi dan novega leta 2018.
Nepozabno doživetje in zanimivo potop pod gladino Velenjskega jezera – vse to in še več organizirajo pripadni potapljači DPD Jezera Velenje. Poskrbljeno bo za dobro hrano, pijačo in glasbo.
Potapljači DPD Jezero Velenje vam želijo vse lepo v prihodnjem letu in varno potapljanje!