Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje je v zadnjih 24. urah poklicalo 352 občanov. 67 klicev je bilo interventnih, dva nujna.
O tragični prometni nesreči, ki se je včeraj popoldne zgodila na območju Ljubnega ob Savinji in v kateri sta umrli dve osebi, smo sinoči že poročali. Prometno nesrečo je povzročil voznik osebnega vozila, ki je vozil iz smeri Gornjega Grada proti Ljubnemu ob Savinji. V križišču, kjer je zavijal na prednostno cesto v smeri Ljubnega je trčil v voznika tovornega vozila, ki je iz smeri Ljubnega ob Savinji pripeljal po prednostni cesti. Osebno vozilo se je v trčenju zagozdilo pod tovorno vozilo. Na kraju nesreče sta posledicam trčenja podlegla 45-letni voznik osebnega vozila in 23-letna sopotnica. Pri reševanju ponesrečenih izpod tovornega vozila je poleg voznika tovornega vozila pomagalo še 10 gasilcev Prostovoljnega gasilskega društva Nazarje.
Letos so na območju Policijske uprave Celje v prometnih nesrečah umrle tri osebe, lani v enakem obdobju enajst.
Kriminaliteta
V Dobovcu pri Ponikvi smo včeraj obravnavali vlom v novogradnjo stanovanjske hiše. Storilec je ukradel za več kot 100 m2 parketa, več keramičnih ploščic in kopalniške opreme ter nekaj kosov orodja.
V Celju, na Pucovi ulici, je neznani storilec z dveh osebnih vozil ukradel dve registrski tablici.
V Lembergu smo obravnavali poskus vloma v osebno vozilo. Storilec je lastnici škodo povzročil s poškodovanjem vrat.
Ostalo
V Velenju smo obravnavali požar v stanovanjski hiši. Zagorelo je v sobi v prvem nadstropju, od koder se je ogenj razširil v mansardni del hiše in na ostrešje. Pri gašenju požara se je lažje poškodoval lastnik stanovanjske hiše. Tuja krivda za nastanek požara je izključena. Požar je gasilo 30 gasilcev domačega in okoliških gasilskih društev.
O preteklih dogajanjih na območju PU Celje je poročala Milena Trbulin predstavnica za odnose z javnostmi in samostojna policijska inšpektorica.