Po treh krogih ose še niso okusile slasti zmage. Po dveh remijih – proti Krki (29:29) in Svišu (27:27) – ter porazu proti Škofji Loki (20:25), bodo prvi popolni izkupiček lovili proti ekipi Slovenj Gradca, ki je v novo sezono vstopila precej bolj obetavno kot Velenjčani. Korošci so na treh tekmah vknjižili dve zmagi – eno na domačem parketu proti Škofljici (39:33) in drugo na gostovanju v Ormožu (36:30). V minulem krogu pa so proti Celjanom iztržili točko (26:26).
“Prišel je čas, da se vrnemo na svoje ustaljene tirnice – predvsem zmagovalne. Pred nami je zagotovo najtežja tekma doslej v sezoni, a osredotočeni moramo biti nase, ne na nasprotnika. Če popravimo napake iz prejšnjih tekem, lahko dosežemo pozitiven rezultat. Verjamem, da smo kakovostnejše moštvo, kar pa moramo pokazati na igrišču. Pomembno je zbrati misli, pokazati željo in dokazati, da so prejšnji rezultati le slabši dnevi, ne pa odraz naše ekipe. S to miselnostjo lahko v petek zmagamo,” je za RZS pred obračunom dejal velenjski vratar, Matevž Skok.
“Vemo, da Velenje ni začelo sezone tako, kot bi si želelo. Imajo nekaj težav s poškodbami in do zdaj so osvojili manj točk, kot so pričakovali. Prav zato pričakujem zelo motivirano ekipo, ki bo naredila vse za zmago. Tudi sami se soočamo z nekaj zdravstvenimi težavami, a upam, da bomo do tekme zbrani in v polni zasedbi. Naš cilj je pokazati čim boljšo igro in poskusiti osvojiti kakšno točko – ali morda celo dve,” pa pred tekmo pravi trener Slovenj Gradca, Žiga Lesjak.