Search

Kaj se v soboto, 7. 12., dogaja v Velenju in okolici?

7. 12. 2019 ob 10.30 Premiera lutkovne predstave "O psičku in muci" Čarobne sobotnice Ste že kdaj slišali, da se dva človeka obnašata kot pes...

7. 12. 2019 ob 10.30

Premiera lutkovne predstave "O psičku in muci"

Čarobne sobotnice

Ste že kdaj slišali, da se dva človeka obnašata kot pes in mačka? Tako pravimo takrat, kadar se dva med seboj ne razumeta ravno najbolje, se zbadata in jezita drug na drugega. A ni vedno tako, pravzaprav se lahko med psom in mačko spletejo prav posebne, tople vezi. In tako je tudi v naši tokratni lutkovni predstavi z ljubkim naslovom O psičku in muci. Gre za priredbo čudovite istoimenske knjige nežnih pravljic, ki jo je češki slikar Josef Čapek napisal že davnega leta 1929 za hčerko Alenko. Odlikuje jo prav posebna poetika – napisana je z velikim smislom za humor, hkrati pa naravnost boža otroško dušo. Zagotovo bo všeč vsem otrokom, saj imajo ti od vseh živali najraje prav kužke in mucke.

Glavna junaka zgodbe sta seveda psiček in muca, ki skupaj lepo gospodarita v hiški. Čeprav sta si različna, se imata zelo rada. Ker bosta praznovala rojstni dan, se odločita pospraviti hiško, se urediti in speči torto. Zveni enostavno, kajne? A pri kosmatincih, ki imajo namesto rokic šapice s krempeljčki, se lahko marsikaj zaplete. Ko si psiček med sprehodom po gozdu še strga hlače, že zgleda, da bo šlo vse narobe … Nauk te prijazne zgodbe iz starih časov je brezčasen – ceniti moramo prijateljstvo in majhne radosti, ki nam jih prinaša življenje.

Predstava je primerna je za otroke od tretjega leta starosti dalje.
Dolžina: 40 minut

Režija in scenarij: Alice Čop
Avtor knjižne predloge: Josef Čapek
Prevod knjige v slovenski jezik: Boris Urbančič
Igrata: Noemi Čop in Borut Ring
Scenografija: Kajetan Čop
Izdelava lutk: Alice Čop in Kilian Čop
Glasba: Swingatan – Zmago Štih (klavirska harmonika), Peter Ugrin (violina), Marko Čepak Maki (kitara), Marko Mozetič Mozo (kitara), Nikola Matošić (kontrabas)
Montaža glasbe: Gorazd Planko
Oblikovanje luči: Gregor Fidej

Producent: Festival Velenje
Predstavo sta podprla Mestna občina Velenje in JSKD Republike Slovenije.

Vstopnina: 5 EUR
Dom kulture Velenje (mala dvorana)


7. 12. 2019 ob 15.00

(Re)use: Ne kupuj, izdeluj: lovilci sanj

December je mesec obdarovanja. Naklonjenosti ni potrebno kupiti, saj največ šteje čas in trud, ki ga lahko vložiš v izdelovanje primernega darila. Za prijatelje, starše, ljubimce ali zase. Tokrat bomo z Niko in Valentino prepletali veje in niti. Izdelovali bomo lovilce sanj, ki v mrežo lovijo sanje; dobre izpustijo, slabe zadržijo.

eMCe plac
Prost vstop


7. 12. 2019 ob 15.00

DJ delavnica

Delavnico za vse, ki jih zanima predvajanje in mešanje glasbe, bosta pripravila Tea Vučkovič in Marko Luk.

Galerija F-bunker (podhod pri Vili Bianca)
Prost vstop


7. 12. 2019 ob 17.00

Playmobil film

Filmska predstava (Playmobil: The Movie)
Sinhronizirana animirana pustolovščina, 99 minut
Režija: Lino DiSalvo

Vstopnice: 4 EUR
Kino Velenje (velika dvorana)


7. 12. 2019 ob 17.00

Vožnja s pletno v spremstvu Miklavža, angelov in parkljev

Vožnja s pletno v spremstvu Miklavža, angelov in parkljev. Miklavž bo vsakega otroka tudi obdaril.
Termini: 17:00, 17:45 in 18.30

V primeru slabega vremena dogodek odpade. Zaželene so predhodne rezervacije.

Čolnarna ob Velenjskem jezeru
2,00 EUR


7. 12. 2019 od 18.00 do 19.00

Gledališka predstava "Boj na zelenjavnem vrtu"

Gledališka skupina Večgeneracijskega centra Planet generacij, ki deluje v okviru aktivnosti Z nasmehom na oder, pod mentorstvom Nevenke Hvalec, bo uprizorila gledališko predstavo "Boj na zelenjavnem vrtu". Predstava bo v Domu krajanov Kavče – Majorjeva vila.

Vabljeni k ogledu, zabavno bo!

Dom krajanov Kavče, Kavče 15
Prost vstop


7. 12. 2019 ob 18.00

Plen

Filmska predstava (Prey)

Grozljivka, 85 minut

Vstopnice: 5 EUR
Kino Velenje (mala dvorana)


7. 12. 2019 ob 19.00

Nož v hrbet

Filmska predstava (Knives Out)
Kriminalka, črna komedija, 130 minut

Vstopnice: 5 EUR
Kino Velenje (velika dvorana)


7. 12. 2019 ob 19.30

Novoletni koncert Pihalnega orkestra Premogovnika Velenje

2. abonmajski koncert in izven
Na koncertu se bo kot solista predstavila Tea Zupanc, klarinet, kot gosja pa bo nastopila Tanja Žagar. 
Dirigent: Anton Vrzelak 

Glasbena šola Velenje (Glasbena šola Velenje)
10 EUR, abonma in izven


7. 12. 2019 ob 20.00

MI2 akustični

Za Abonma Klub

Legendarni MI2 so svojo pot kot majhna lokalna skupina začeli leta 1995 v Rogatcu, prehodili pot uveljavljanja z menjavami članov in ustvarjanjem prepoznavnega sloga. Najvišje glasbene lestvice so prvič zasedli s pesmijo Pojdi z ménoj v toplice, ki pa ni zasenčila ostalih glasbenih izdelkov in prihajajočih albumov – Črtica (1997), Čudo tehnike (1998), Album leta (2000), Dečki s Sotle (2002), Dobrodošli na dvor (2006), Rokenrol (2010), Decibeli (2012).
Po praznovanju 20-letnice ustvarjanja so MI2 glasni kot še nikoli prej. Po več kot dveh desetletjih glasbenega ustvarjanja se nam bodo tokrat predstavili v intimni, akustični verziji. Edinstveno intimno doživetje v Domu kulture Velenje.

Dom kulture Velenje (velika dvorana)
18 EUR v predprodaji, na dan koncerta 22 EUR


7. 12. 2019 ob 20.00

iOtok

Filmska predstava
Dokumentarni film, 91 minut
Režija: Miha Čelar
Nastopa: Mate Dolenc

Vstopnice: 4 EUR
Kino Velenje (mala dvorana)


7. 12. 2019 ob 21.30

Korporacija

Filmska predstava (Korporacija/Corporation)
Kriminalna drama, 90 minut

Vstopnice: 4 EUR
Kino Velenje (velika dvorana)


7. 12. 201914. 12. 201921. 12. 201928. 12. 2019 ob 7:00

Mestna tržnica Velenje

Prost vstop


7. 12. 20197. 12. 20197. 12. 2019 ob 18.30

Vožnja s pletno v spremstvu Miklavža, parkeljev in angela

Klub vodnih športov Velenje prireja vožnjo s pletno v spremstvu Miklavža, parkeljev in angela. Prva vožnja bo 17.00 uri, druga ob 17.45 uri in tretja ob 18.30 uri. Zaželjene so predhodne rezervacije na telefon: 031/887-751 (Slavica Živko). Vsak otrok bo dobil tudi Miklavževo darilo. V primeru slabega vremena bo dogodek odpadel!

Velenjska plaža
Prost vstop


6. 12. 2019 – 15. 1. 2020 od 8.00 do 16.00

Pričarajmo zimsko veselje

V prazničnem decembru in prvi polovici januarja si lahko v Vili Rožle ogledate razstavo del, ki so jih pod vodstvom strokovnih delavk ustvarili otroci iz Vrtca Velenje. V prihajajočih zimskih dneh so z likovnim ustvarjanjem pričarali pravo zimsko veselje. V pričakovanju mrzle zime in prazničnih trenutkov so v različnih tehnikah upodabljali zimsko idilo in pravljičnost čarobnega časa.

Prost vstop


5. 12. – 31. 12. 2019

GALERIJSKA UMETNIŠKA PROMENADA

Prodajna razstava likovnih del

Vse ljubitelje umetnosti vabimo v Galerijo Velenje, ki je v času prihajajočih praznikov in obdarovanja pripravila prodajno razstavo likovnih del mlajših avtorjev SAŠA regije in priznanih slovenskih umetnikov. Vabljeni k ogledu in nakupu – med razstavljenimi deli boste morda našli kakšno prijetno praznično darilo.

Galerija Velenje
Prost vstop


5. 12. 2019 – 31. 1. 2020

Razstava Pisani živalski svet (reprodukcije del Jelke Reichman)

Tokratno razstavo so otroci Vrtca Velenje pripravili v čast in poklon največji slovenski otroški ilustratorki Jelki Reichman ob njenem življenjskem jubileju. Njene ilustracije spremljajo otroke od prvih dni in skupaj z njimi rastejo, ko raziskujejo svet … Jelkine ilustracije živali so otrokom najbližje in zato so jih tudi sami poustvarjali. V spoznavanju in doživljanju Jelkinega ustvarjanja so izpod otroških rok nastala prava umetniška dela.

Knjižnica Velenje (otroški oddelek)
Prost vstop


1. 12. – 31. 12. 2019

Bralka meseca

Decembrska bralka meseca je naša dolgoletna bralka Slavka Mijoč, ki jo zanima mnogo različnih stvari. Na ogled  je  postavila knjige, ki so jo najbolj zaznamovale, se ji vtisnile v srce in pustile v njej sledi. Delček knjig, ki so ji najljubše, je predstavila v decembrskih Steklenih dvojčkih.

Razstavo je pripravila Stanka Ledinek.  Knjižnica Velenje (steklena dvojčka)

Prost vstop


25. 11 . – 15. 12. 2019

Razstava 100 let Bolnišnice Topolšica

Razstava bo strnjeno predstavila bogato zgodovino Bolnišnice Topolšica ter njen današnji pomen in vpetost v naše okolje.

Knjižnica Velenje (osrednje razstavišče)
Prost vstop


23. 11. 2019 – 31. 1. 2020

Odsev notranjosti

Razstava v Salonu Voilà Beauty

Galerija lepote – razstavno-izložbeni prostor
Ana Glinšek, arhitektka, ki je zasnovala interier salona Voilà Beauty, nas želi z razstavo "Odsev notranjosti" skozi izložbeno okno popeljati v svet notranjih prostorov salona.  
Notranjost je minimalistična, a obenem funkcionalna, s poudarkom na estetiki prostora in hkrati ženski lepoti. Kljub navidez hladnemu, surovemu videzu, z različnimi elementi prikliče mladostno igrivost, svežino in toplino. Razstava odseva notranjost, saj na svojevrsten način izraža oblikovalsko kontinuiteto interierja. Pripoveduje zgodbo, kako lahko z majhnimi detajli tako v prostoru kot na ženskem telesu, naredimo končno podobo še bolj privlačno, zanimivo in lepo.

Cankarjeva ulica (nekdanji Peko)
Prost vstop


19. 11 . – 31. 12. 2019

Razstava 100 grafik za 100 kolumn

Bojan Pavšek je avtor publikacije 62.469 besed o Šaleški dolini po dolgem in počez: 100 kolumn, nastalih v obdobju od 2009 do 2019 v rubriki Peta kolona/Alternator (tednik Naš čas).

Kolumne, skozi različna interesna področja (kultura, arhitektura, ekologija …), na konstruktivno kritičen način prečesavajo Šaleško kotlino. Vsaki kolumni pripada tudi spremljajoča grafika, ki prikazuje likovno interpretacijo besedila s strani avtorja. Nabor grafik, katere bodo predstavljene na razstavi, pa predstavlja izpoved avtorja v vlogi grafičnega oblikovalca in njegove likovne interpretacije besedil.  Knjižnica Velenje (domoznansko razstavišče)

Prost vstop


18. 11 . – 15. 12. 2019

Razstava 100 let Bolnišnice Topolšica

Razstava bo strnjeno predstavila bogato zgodovino Bolnišnice Topolšica ter njen današnji pomen in vpetost v naše okolje.

Knjižnica Velenje (osrednje razstavišče)
Prost vstop

Več novic

Družba

Mladi um, velika vizija: Župan sprejel 16 nagrajenih mladih raziskovalcev

Župan Mestne občine Velenje Peter Dermol je danes gostil 16 nadarjenih mladih raziskovalcev, ki so na državnem srečanju mladih raziskovalcev Slovenije dosegli izjemen uspeh – prejeli so kar pet zlatih...
Družba

Sprejet prostorski akt za širitev Kamnoloma Paka in uvrstitev obnove telovadnice OŠ Gustava Šiliha v NRP

Svetnice in svetniki so na dopisni seji sprejeli prostorski akt za območje širjenja Kamnoloma Paka, s katerim bo investitor (RGP, d. o. o.) lahko razširil območje kamnoloma. Vsebina odloka je...
Družba

Morski večer v središču mesta: Na Titov trg to soboto prihaja Klapa Kampanel

To soboto, 12. julija, ob 20. uri vas bo Klapa Kampanel s svojo glasbo popeljala naravnost v čarobno Dalmacijo – in to kar v središču Velenja, na Titovem trgu....
Šport

(FOTO in VIDEO) Praznik skokov v Velenju: Dvojnemu praznovanju so se pridružili tudi slovenski skakalni asi

Že sedemdesetletna je tradicija Smučarsko skakalnega kluba Velenje, ki je jubilej obeležil včeraj, ko smo v Velenju zaznamovali tudi 1. dan slovenskih smučarskih skokov. Pestro dogajanje ob dvojnem praznovanju se...

OBVESTILA

Obvestila

ZD Veleje obvešča: Možnost izbire ali menjave osebnega zdravnika

ZD Velenje obvešča, da je še vedno možen vpis v družinsko ambulanto Veljka Ignjatovića, dr. med., specialista družinske medicine...
Obvestila

V ponedeljek in torek bo Pikino igrišče zaprto

V ponedeljek in predvidoma tudi v torek, 14. in 15. julija, bo Pikino igrišče ob Šaleški cesti zaradi obnove zaprto....
Obvestila

Obvestilo o prekinitvi dobave toplotne energije – Konovo

Komunalno podjetje Velenje obvešča vse končne uporabnike, da bo jutri, 11. 7., med 7.00 in 16.00 na območju Konovske ceste, Bevkove ceste, Meškove ceste in Šenbriške ceste v Velenju prekinjena...
Obvestila

Obvestilo o prekinitvi dobave toplotne energije – Cankarjeva, Šaleška in Kidričeva cesta

Komunalno podjetje Velenje obvešča vse končne uporabnike, da bo v sredo, 16. julija, med 8. in 17. uro na območju Cankarjeve ceste (hišne številke 1a, 1b, 1c), Šaleške 21 in...

Zadnje osmrtnice

Franc Petek

Margareta Mravljak

Marija Valoh