Slovenska ITF Taekwon-do reprezentanca odlična na evropskem prvenstvu v Italiji

V Riminiju v Italiji se je zaključilo evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta je osvojila trinajst odličij – štiri zlate, pet srebrnih in štiri bronaste medalje. (Naslovna fotografija: Velenjski klub Taekwon-do & Kickboks klub Skala)

V italijanskem Riminiju je med 2. in 8. aprilom 2019 potekalo XXXIV. člansko, XXV. mladinsko, XI. veteransko in IX. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Prvenstva se je udeležilo preko 800 tekmovalcev iz več kot tridesetih evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki.

Slovensko reprezentanco je tokrat sestavljajo 33 tekmovalcev. Pod vodstvom trenerjev Petra Landekerja, Ismeta Ičanovića, Simona Jana, Staše Lipnik, Saše Sirše, Tanje Verboten, Boruta Sobote, Uroša Ruprehta in Muhameda Baltića je ekipa izpolnila zadane cilje in zadovoljna prvenstvo zaključila s štirimi zlatimi, petimi srebrnimi in štirimi bronastimi medaljami ter najvišjo častno nagrado med veterani zlate kategorije.

(Slovenska ITF Taekwon-do reprezentanca)

Članska evropska prvakinja je postala Staša Lipnik (borbe do 72 kg).  Srebni medalji sta si priborila Dean Vukančič (borbe do 78 kg) in Saša Sirše (borbe nad 77 kg). Na tretje mesto pa so se povzpeli Saša Sirše (forme črni pas IV. dan), Nina Binter (borbe do 67 kg), Nejc Rakuša (borbe do 58 kg) in moška članska ekipa (Dean Vukančič, Borut Sobota, Nejc Rupreht, Domen Zabukovnik, Luka Panić in Nejc Rakuša) v ekipnih borbah.

(Staša Lipnik -  Taekwon-do & Kickboks klub Skala, evropska članska prvakinja v borbah do 72 kg)

Med mladinci je za slovensko himno poskrbel Simon Zajec (starejši mladinci, borbe do 75 kg). Srebrni medalji sta osvojila Simon Zajec (mladinci forme črni pas II.dan) in Filip Žak Glavnik (mlajši mladinci, borbe do 60 kg). 

(Dean Vukančič - Taekwon-do & Kickboks klub Skala, evropski članski podprvak v borbah do 78 kg)

V kategoriji dečkov in deklic si je naslov evropske prvakinje priborila Pia Zoja Glavnik (borbe -45 kg), osvojila pa je tudi srebrno medaljo v formah črni pas I.dan. 
Veterani so ponovno poskrbeli, da je v dvorani zadonela slovenska himna. Letos so nastopili samo v ekipnih kategorijah in osvojili naslov ekipnih evropskih prvakov v borbah. Veteransko ekipo so sestavljali Peter Landeker, Ismet Ičanović, Simon Jan in Muhamed Baltić.

(Moška članska ekipa je osvojila 3. mesto v ekipnih borbah. Z leve Nejc Rupreht, Nejc Rakuša, Borut Sobota, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič, Luka Panič)

Vodstvo ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, ki je na prvenstvu opravljalo tudi delo članov različnih odborov evropske federacije, je nastope slovenskih tekmovalcev ocenilo za izjemno uspešne. Prvenstva so se poleg tekmovalcev, trenerjev in predsednika zveze udeležili tudi Master Emin Durakovič, član sodniškega odbora evropske Taekwon-do federacije, odgovoren za jugo-zahodno regijo in dva sodnika – Peter Rozoničnik in Štefan Črešnar. Emin Durakovič je bil na kongresu EITF izvoljen tudi za člana izvršnega odbora Evropske Taekwon-do federacije, kjer bo zasedel mesto direktorja za finance.

Slovensko reprezentanco v mesecu avgustu 2019 čaka nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo potekalo v Plovdivu v Bolgariji, na EITF kongresu pa je bilo sklenjeno, da bo leta 2020 evropsko prvenstvo za vse starostne kategorije potekalo v Pragi na Češkem.

Slovenski rezultati XXXIV. članskega, XXV. mladinskega, XI. veteranskega in IX. otroškega evropskega prvenstva:

V skupnem seštevku medalj po državah je Slovenija osvojila sedmo mesto.

Zapisala: Tanja Verboten - Generalna sekretarka  ITF Slovenija


Člani:

Staša Lipnik (Skala Velenje), borbe, članice -72 kg – 1.mesto
Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice -77 kg – 2.mesto 
Dean Vukančič (Skala Velenje), borbe, člani -78 kg - 2.mesto
Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), forme, članice črni pas IV.dan – 3.mesto
Nejc Rakuša (Skala Velenje), borbe, člani -58 kg – 3.mesto
Nina Binter (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice mladinke -67 kg – 3.mesto
Moška članska ekipa (Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič, Borut Sobota, Luka Panič, Nejc Rupreht), ekipne borbe – 3. mesto
Staša Lipnik (Skala Velenje), forme, članice črni pas III.dan – 5.-8.mesto
Nejc Rupreht (Skala Velenje), borbe, člani -78 kg – 5. - 8.mesto
Domen Zabukovnik (Skala Velenje), forme, člani črni pas II.dan – 5.-8.mesto
Borut Sobota (Skala Velenje), borbe, člani -92 kg - 5.-8.mesto

Moška članska ekipa (Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič, Borut Sobota, Luka Krel, Nejc Rupreht), ekipne forme – 5.-8.mesto
Luka Panič (Thor Jesenice), forme, člani črni pas I.dan – 9.-16.mesto
Nejc Rupreht (Skala Velenje), forme, člani črni pas I.dan – 9.-16.mesto
Nina Binter (Škorpijon Ljubljana), forme, članice črni pas II.dan – 9.-16.mesto
Luka Krel (Skala Velenje), borbe, člani -85 kg – 9.-16.mesto
Domen Zabukovnik (Skala Velenje), borbe, člani -71 kg – 9.-16.mesto
Tanja Verboten (Skala Velenje), forme, članice črni pas III.dan – 17.-32.mesto
Borut Sobota (Skala Velenje), forme, člani črni pas III.dan – 17.-32.mesto

Luka Panič (Thor Jesenice), borbe, člani -71 kg – 17. - 32.mesto
Nejc Rakuša (Skala Velenje), forme, člani črni pas III.dan – 17.-32.mesto
Tanja Verboten (Skala Velenje), test moči 

Nina Binter (Škorpijon Ljubljana), specialna tehnika
Luka Panič (Thor Jesenice), specialna tehnika
Moška članska ekipa (Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič, Borut Sobota, Luka Panič, Nejc Rupreht), ekipna specialna tehnika

Mladinci:

Simon Zajec (Sun Braslovče), borbe, starejši mladinci  - 75 kg – 1.mesto
Simon Zajec (Sun Braslovče), forme, mladinci črni pas II.dan  – 2.mesto
Filip Žak Glavnik (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -60 kg – 2.mesto
Tilen Šketa (Sun Braslovče), borbe, starejši mladinci  - 69 kg – 5.-8.mesto
Tilen Šketa (Sun Braslovče), forme, mladinci črni pas II.dan  – 5.-8.mesto
Jan Sajtl (Sun Braslovče), borbe, mlajši mladinci +70 kg – 5.-8.mesto
Tijana Janković (Škorpijon Ljubljana), borbe, starejše mladinke -64 kg – 5.-8.mesto
Erazem Rozoničnik (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci – 65 kg – 5.-8.mesto
Klemen Strojanšek (Sun Braslovče), borbe, starejši mladinci  - 63 kg – 9.-16.mesto
Tamara Vogler (Skala Velenje), borbe, mlajše mladinke -55 kg – 9.-16.mesto
Tijana Janković (Škorpijon Ljubljana),  forme, mladinke črni pas II.dan – 9.-16.mesto
Valteja Trotovšek (Škorpijon Ljubljana), borbe, starejše mladinke -64 kg – 9.-16.mesto
Katarina Sandić (Škorpijon Ljubljana), borbe, starejše mladinke -70 kg – 9.-16.mesto
Katarina Sandić (Škorpijon Ljubljana), forme, mladinke črni pas I.dan – 9.-16.mesto
Jan Sajtl (Sun Braslovče), forme, mladinci črni pas I.dan – 17. - 32.mesto
Filip Žak Glavnik (Skala Velenje), forme, mladinci črni pas I.dan – 17. - 32.mesto

Otroci:

Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje), borbe, deklice -45 kg – 1.mesto
Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje), forme, deklice črni pas I.dan – 2.mesto

David Novak (Škorpijon Ljubljana), borbe, dečki -60 kg – 5. - 8.mesto
Taras Alić (Skala Velenje), borbe, dečki -60 kg – 5. - 8.mesto
Taras Alić (Skala Velenje), forme, dečki rdeči pas – 5. - 8.mesto

Ana Sajtl (Sun Braslovče), forme, deklice črni pas I.dan – 5. - 8.mesto
Ana Sajtl (Sun Braslovče), borbe, deklice -55 kg – 5. - 8.mesto
Pia Landeker (Skala Velenje), forme, deklice rdeči pas – 9.-16.mesto
Blažka Križanec (Tepanje), forme, deklice rdeči pas – 9.-16.mesto
Blažka Križanec (Tepanje), borbe, deklice -40 kg – 9.-16.mesto
David Novak (Škorpijon Ljubljana), forme, dečki črni pas I.dan – 9.-16.mesto
Taij Pesjak (Tepanje), borbe, dečki -40 kg – 9.-16.mesto

Veterani:

Moška veteranska ekipa (Ismet Ičanović, Muhamed Baltić, Peter Landeker, Simon Jan), ekipne borbe – 1. mesto
Moška veteranska ekipa (Ismet Ičanović, Muhamed Baltić, Peter Landeker, Simon Jan), ekipne forme – 5.-8.mesto
Moška veteranska ekipa (Ismet Ičanović, Muhamed Baltić, Peter Landeker, Simon Jan), ekipni test moči 
Najvišja častna nagrada med veterani zlate kategorije – Muhamed Baltić

Trenerji:

Peter Landeker (Skala Velenje)
Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana)
Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana)
Simon Jan (Sun Braslovče)
Uroš Rupreht (Skala Velenje)
Staša Lipnik (Skala Velenje)

Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana)
Borut Sobota (Skala Velenje)
Tanja Verboten (Skala Velenje)

Sodniki:

Emin Durakovič (Unior Zreče)
Štefan Črešnar (Unior Zreče)
Peter Rozoničnik (Skala Velenje)

Delegati:

Matevž Žugelj – predsednik ITF Slovenija
Emin Duraković – tehnični direktor ITF Slovenija 
Tanja Verboten – generalna sekretarka ITF Slovenija

Spremljevalka:

Ema Mešič (Sun Braslovče) – zaradi poškodbe ni mogla nastopiti na tekmovanju

Komentiraj