Pregled športnih dogodkov preteklega tedna #foto #video

NOGOMET

2. SLOVENSKA NOGOMETNA LIGA – 6. krog, 04. 09. 2021

NK Roltek Dob - NK Rudar Velenje 1:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Gašper Jovan (8.), 1:1 Filip Nikola Ostojič (80.), 1:2 Jukić Tino (93)

Rudar Velenje: Žiger, Verbič, Jukić, Štrakl (od 61. Tubić), Koprivnik (od 61. Rudonja), Saramago Brian (od 76. Vošnjak), Spudić, Kočar, Boampong Wirekoh (od 37. Jovanović), Jovan, Hrovat (K). Trener: Milan Petrović

Lestvica: 1. Triglav Kranj (16), 2. Gorica (12), 3. Krka (10), 4. Roltek Dob (10), 5. Rogaška (10), 6. Primorje (9), 7. Rudar Velenje (9), 8. Fužinar Vzajemci (9), 9. Beltinci Klima Tratnjek (8), 10. Vitanest Bilje (7), 11. Drava Ptuj (7), 12. Nafta 1903 (6), 13. Krško (5), 14. Ilirija 1911 (4), 15. Jadran Dekani (2), 16. Brežice 1919 Terme Čatež (2). Foto: NK Rudar

3. SLOVENSKA NOGOMETNA LIGA / VZHOD – 4. krog, 05. 09. 2021

NK Šmartno 1928 – NK Zreče 3:1 (0:0)

Strelci: 1:0 David Hrastnik (75.), 1:1 Tilen Završnik (78.), 2:1 Luka Danijel (80.), 3:1 Nino Cvek Vrhovnik (92.)

NK Šmartno 1928: Daničić, K. Hrastnik, Kopušar (od 59. Blaj), Vezaj (od 79. Zabukovnik), Trop, Melavc, Danijel (od 90. Kokić), Martinovič, Funtek, Zupančič (od 79. Cvek Vrhovnik), D. Hrastnik (od 59. Trap). Trener: Igor Fenko

Lestvica: 1. Ketty Emmi Bistrica (12), 2. Koroška Dravograd (10), 3. Dravinja (9), 4. Cirkulane (8), 5. Šmarje pri Jelšah (7), 6. Šampion (6), 7. Videm pri Ptuju (6), 8. Podvinci (5), 9. Zavrč (5), 10. Šmartno 1928 (4), 11. Korotan Prevalje (3), 12. Dobrovce (2), 13. Posavje Krško (1), 14. Zreče (0).

Video: FB NK Šmartno 1928

MEDOBČINSKA ČLANSKA LIGA GOLGETER (MNZ CELJE) – 1. krog, 04. 09. 2021

NK Šoštanj – NK Laško 2:0 (0:0)

Strelci: 1:0 Semir Agić (70.), 2:0 Tilen Celcer (72.)

NK Šoštanj: Smajlović, Stvarnik, Pavič Kac, Gegić, Mašić (od 46. Dvornik), A. Mujkić (od 88. Zuka), Agić (od 75. Šabanović), Celcer, S. Mujkić, Bric, Koren (od 71. Skornšek). Trener: Andrej Goršek

Lestvica: 1. Mozirje (3), 2. Šoštanj (3), 3. Mons Claudius (3), 4. Vojnik (0), 5. Laško (0), 6. Ljubno ob Savinji (0), 7. Žalec (0), 8. Šentjur (0).

Foto: FB NK Šoštanj

2. SLOVENSKA MLADINSKA  LIGA – 3. krog, 04. 09. 2021

NK Nafta 1903 - NK Rudar Velenje 3:3 (1:2)

Strelci: 0:1 Elmedin Hoxhaj (11.), 1:1 Josip Žganec (11m/15.), 1:2 Til Bračun (11m/31.), 2:2 Marko Furdi (63.), 2:3 Juš Emeršič (80.), 3:3 Noa Medved (91.)

NK Rudar Velenje: Divjak, Hoxhaj (od 63. Šodić), Kadrić, Gaber Majcenovič, Franjo Skok, Bračun, Emeršič, Guček, Stojaković (od 85. Žnidar Koprivnik), Krk, Marcen (od 75. Pirečnik). Trener: Ramiz Smajlović

Lestvica: 1. Dravograd (9), 2. Jarenina (6), 3. Krško (5), 4. Veržej (5), 5. Šampion (4), 6. Rudar Velenje (4), 7. Miklavž (4), 8. Kety Emmi Bistrica (4), 9. Nafta 1903 (2), 10. Maribor Tabor (2), 11. Hajdina (0), 12. Šmartno 1928 (0).

2. SLOVENSKA MLADINSKA  LIGA – 3. krog, 04. 09. 2021

NK Šmartno 1928 - NK Jarenina 0:1 (0:1)

Strelci: 0:1 Jan Dolšak (17.)

NK Šmartno 1928: Grašič, Dolgaris, Kavšak, Trumić (od 46. Primožič), Doberšek, Škrobar, Ibrahimović, Sonjak, Alić, Muršič (od 59. Popović), Jakob. Trener: Bor Božičevič

Foto: NŠ Jarenina – Pesnica

2. SLOVENSKA KADETSKA LIGA – 3. krog, 04. 09. 2021

NK Nafta 1903 - NK Rudar Velenje 4:2 (2:2)

Strelci: 1:0 Anej Horvat (9.), 2:0 Niko Zamuda (12.), 2:1 Tarik Abbas (15.), 2:2 Tarik Abbas (41.), 3.2 Niko Zamuda (47.), 4:2 Niko Zamuda (60.)

Rdeč karton: Elmir Avdić (78.)

NK Rudar Velenje: Camloh, Plazl, Švec, Nahtigal (od 66. Zapušek), Jurić (od 59. Halilović), Abbas, Krejić (od 48. Omerović), Skornšek, Majhen, Avdić, Sulejmanović. Trener: Goran Halilović

Lestvica: 1. Šampion (9), 2. Krško (7), 3. Dravograd (7), 4. Miklavž (6), 5. Jarenina (6), 6. Nafta 1903 (4), 7. MB Tabor (4), 8. Rudar Velenje (3), 9. Veržej (3),10. Kety Emmi Bistrica (0), 11. Hajdina (0), 12. Šmartno 1928 (0).

LIGA U15 Vzhod – 2. krog, 04. 09. 2021

NK Rudar Velenje -  NK Krško Šentjernej 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Anej Vračun (16.), 0:2 Anej Koroša (49.)

NK Rudar Velenje: Janković, Svitlica, Sulejmanović (od. 54. Lovro), Zorko Kotnik, Černivšek, Husejnović, Bernjak (od 51. Stevančević/ od 69. Mrkonjić)), Vidmar, Pek (od 71. Lukavačkić), Drobe, Štitić. Trener: Franci Oblak

Lestvica: 1. Drava Ptuj (6), 2. Celje (6), 3, Aluminij (6), 4. Kety Emmi Bistrica (6), 5. Mura (3), 6, Krško Šentjernej (3), 7. Maribor (3), 8. Rudar Velenje (3), 9. Fužinar (3), 10. Rogaška -Rogatec (3), 11. Beltinci (0), 12. Nafta 1903 (0), 13. Veržej (0), 14. Dravograd (0), 15. Jarenina (0), 16. Šampion (0).

2. LIGA Mlajši dečki, Medobčinska nogometna zveza Celje – 2. krog, 05. 09. 2021

NK Ljubno ob Savinji - NK Rudar Velenje B 1:5 (1:3)

Strelci: 0:1 Lovro Jerič (2.), 0:2 Emar Bečić (16.), 0:3 Matevž Plazl (25.), 1:3 Vid Rigelnik (28.), 1:4 Matevž Plazl  (47.), 1:5 Matevž Plazl (50.)

NK Rudar Velenje B: Šabanović, Benčina Lenart, Škrobot, Romih, Feldin, Jerič, Bečić, Prelog, Ibrahimović, Plazl, Šehić, Arslanović, Dacković. Trener: Sebastjan Bernjak

Lestvica: 1. Rudar Velenje B (6), 2. Mozirje (6), 3. Partizan Prebold (3), 4. Polzela (0), 5. Vransko (0), 6. Ljubno ob Savinji (0), 7. Šoštanj (0), 8. Žalec B (0).

Foto: FB NK Ljubno ob Savinji

1. LIGA Starejši dečki, Medobčinska nogometna zveza Celje – 2. krog, 03. 09. 2021

NK Dravinja Slovenske Konjice - NK Rudar Velenje 1:5 (0:4)

Strelci: 0:1 Kevin Podvornik (17.), 0:2 Florijan Mežnar (22.), 0:3 Florijan Mežnar (24.), 0:4 Florijan Mežnar (29.), 1:4 Anže Kukovič (37.), 1:5 Florijan Mežnar (69.)

NK Rudar Velenje: Kos, Bankovački, Podvornik (od 52. Baručić), Ibrahimović, Čebular (od 55. Knez), Turinek (od 55. Slemenšek), Mežnar, Čizmić (od 41. Primožič), Dogdić, Hasanić, Krenker (od 46. Štruc). Trener: Dragan Kovačević

Foto: FB NK Rudar


ROKOMET

Slovenj Gradec, Turnir – starejši dečki (letnik 2007/08), 04. 09. 2021

Starejši dečki so se udeležili turnirja v Slovenj Gradcu, kjer so se pomerili z RK Slovenj Gradec 2011 in DRŠ Sebastjana Soviča.

Osice so prikazale dobro igro in se domov vračajo z eno zmago in porazom.

Končna razvrstitev: 1. RK Slovenj Gradec (4), 2. RK Gorenje Velenje (2), 3. DRŠ Sebastjana Soviča (0).


Foto: FB RK GORENJE VELENJE


SMUČARSKI SKOKI

FIS pokal Ljubno 2021

Ljubno ob Savinji, Skakalni Center Savina pod Rajhovko, 04. – 05.09.2021

Minuli vikend (4.9. – 5.9.) je na Skakalnem centru Savina pod Rajhovko potekala tekma v smučarskih skokih za FIS pokal Ljubno 2021.

Ženske HS94 (sobota): 1. Nika Križnar (SLO), 2. Špela Rogelj (SLO), 3. Jerneja Brecl (SLO), 4. Qingyue Peng (CHN), 5. Hannah Wiegele (AUT), 6. Nika Prevc (SLO), 7. Katra Komar (SLO), 8. Jerneja Repinc Zupančič (SLO), 9. Taja Bodlaj (SLO), 10. Nika Vetrih (SLO), 11. Julia Muehlbacher (AUT), 12. Josephin Laue (GER), 13. Tinkara Komar (SLO), 14. Birun Shao (CHN), 15. Veronika Jenova (CZE), 16. Pia Lilian Kuebler (GER), 17. Katja Markuta (SLO), 18. Michelle Goebel (GER), 19. Lara Logar (SLO), 20. ANA Jereb (SLO),...

Moški HS94 (sobota): 1. Janni Reisenauer (AUT), 2. Julijan Smid (AUT), 3. Maksim Bartolj (SLO), 4. Jernej Presečnik (SLO), 5. Francisco Moerth (AUT), 6. Hannes Landerer (AUT), 7. Jan Habdas (POL), 8. Felix Hoffmann (GER), 9. Marco Woergoetter (AUT), 10. Maximilian Ortner (AUT), 11. Žak Mogel (SLO), 12. Rok Masle (SLO), 13. Taj Ekart (SLO), 14. Marcel Stržinar (SLO), 15. Florian Mittendorfer  (AUT), 16. Matija Vidic (SLO), 17. Patrik Vitez (SLO), 18. Peter Resinger (AUT), 19. Szymon Zapotoczny (POL), 20. Stefan Huber (AUT),...32. ALJAŽ Osterc (SLO),...

Ženske HS94 (nedelja): 1. Qingyue Peng (CHN), 2. Hannah Wiegele (AUT), 3. Jerneja Repinc Zupančič (SLO), 4. Nika Prevc (SLO), 5. Veronika Jencova (CZE), 6. Tinkara Komar (SLO), 7. Jerica Jesenko (SLO), 8. Josephin Laue (GER), 9. Julia Muehlbacher (AUT), 10. Michelle Goebel (GER),...20. Nika Vetrih (SLO),...

Moški HS94 (nedelja): 1. Francisco Moerth (AUT), 2. Maksim Bartolj (SLO), 3. Jan Habdas (POL), 4. Janni Reisenauer (AUT), 5. Felix Hoffmann (GER), 6. Žak Mogel (SLO), 7. Patrik Vitez (SLO), 8. Hannes Landerer (AUT), 9. Julijan Smid (AUT), 10. Jernej Presečnik (SLO), 11. Gorazd Završnik (SLO),...31. Aljaž Osterc (SLO),...


ODBOJKA

V soboto, 4. septembra, so odbojkarji Šoštanj Topolšice odigralli pripravljalno tekmo proti ŠD Brezovica  - odbojka in zmagali s 3:1 (-23, 21, 19, 23). Priložnost za igro so dobili vsi igralci.

Tudi naslednji teden bo pester, v torek bodo odigrali tekmo s MOK Krka Novo mesto, v soboto, 11. septembra pa bodo v domači dvorani gostili turnir, na katerem bosta nastopili še Pomurje Deset in reprezentanca Bahrajna.

Video: FB OK šoštanj Topolšica


ATLETIKA

Mednarodni atletski miting Štajerska Maribor, 05. 09. 2021

V nedeljo, 5. septembra,  je v Mariboru potekal sedmi miting mednarodne atletske lige Telekom Slovenije. Agata Zupin (AK Velenje) je zmagala v teku na 400m z ovirami, Dino Subašič (AK Velenje) pa je zmagal v skoku v daljino.

Člani, Daljina: 1. Dino Subašić  7,63 (AK Velenje), 2. Tan Černigoj 7,17 (MASS), 3. Mitja Kordež  7,14 (AK Slovenj Gradec), 4. Alessio Di Blasio 6,76 (Italija), 5. Klemen Modrijančič 6,71 (AD Slovenska Bistrica), 6. Jan Duhovnik 6,50 (MASS), 7. Aljaž Prednik 6,12 (AK Slovenj Gradec),...

Članice, 400 m ovire: 1. Agata Zupin 57,57 (AK Velenje), 2. Ida Šimunčić 59,68 (Hrvaška), 3. Vika Rutar 59,97 (MASS), 4. Neža Dolenc 1:01,03 (AK Triglav Kranj), 5. Ana Lazarević 1:03,56 (Srbija),...

Foto: FB AK Velenje

Komentiraj