Pregled športnih dogodkov preteklega tedna

ATLETIKA

Stara Zagora (Bolgarija), 9. evropsko ekipno prvenstvo (2. liga), 19. 06. – 20. 06. 2021

Minuli vikend je v bolgarski Stari Zagori potekalo ekipno prvenstvo evropske druge lige. Slovenska atletska reprezentanca je zasedla tretje mesto, ki je kot zadnje zagotavljalo napredovanje v 1. ligo. Uspehu reprezentance so velik delež prispevali tudi člani AK Velenje.

Jerneja Smonkar je v teku na 800m z izboljšanim osebnim rekordom pritekla drugo mesto, do srebrnega odličja je prišla z rezultatom 2:03.37 sekunde. Anita Horvat je v teku na 400m z rezultatom 52.94 zasedla 3. mesto, za zlato odličje je bila prekratka le za 11 stotink sekunde. Odlična sta bila tudi preostala dva atleta, Agata Zupin je v teku na 400m z ovirami dosegla četro mesto, Tilen Ovniček pa je bil v teku na 100 m šesti. Anita, Jerneja in Agata so tekle tudi v štafeti 4x400m, kjer so z novim državnim rekordom 3:30.90 zasedle 2. mesto. Agata Zupin je dodala še bron v štafeti 4 x 100 m, Tilen Ovniček pa je z odličnim četrtim mestom v štafeti 4 x 400 m tekel v prvi predaji.

Celje, Atletski pokal Slovenije v mnogobojih, 19. 06. – 20. 6. 2021

Člani: 1. AK Triglav Kranj (12), 2. AK Medvode (11), 3. AK Velenje (10)
Članice: 1. AD Kronos Ljubljana (12), 2. AD Mass Ljubljana (11), 3. AK Velenje (10)
Člani, 100 m: 1. Ahac Moretti 11,27 (Krka), 2. AmbrožŠkafar 11,66 (Triglav Kranj), 3. Luka Lah 11,80 (Velenje),... Člani, Daljina: 1. Ambrož Škafar 6,27 (Triglav Kranj), 2. Luka Lah 5,57 (Velenje), 3. Domen Arhar 5,35 (Medvode),... Člani, 400 m: 1. Ambrož Škafar 51,40 (Triglav Kranj), 2. Domen Arhar 52,70 (Medvode), 3. Luka Lah 55,42 (Velenje),... Člani, Krogla: 1. Luka Lah 11,85 (Velenje), 2. Ambrož Škafar 10,14 (Triglav Kranj), 3. Domen Arhar 10,12 (Medvode),...Člani, Višina: 1. Domen Arhar 1,98 (Medvode), 2. Ambrož Škafar 1,75 (Triglav Kranj), 3. Luka Lah 1,66 (Velenje),...Člani, 100 m ovire: 1. Ambrož Škafar 17,18 (Triglav Kranj), 2. Luka Lah 19,22 (Velenje), 3. Domen Arhar 19,79 (Nedvode),...Člani, Disk: 1. Luka Lah 39,06 (Velenje), 2. Ambrož Škafar 30,36 (Triglav Kranj), 3. Domen Arhar 24,09 (Medvode),..Člani, Palica: 1. Ambrož Škafar 4,30 (Triglav Kranj), 2. Domen Arhar 2,80 (Medvode), 3. Luka Lah 2,40 (Velenje),..Člani, Kopje: 1. Luka Lah 52,74 (Velenje), 2. Domen Arhar 41,51 (Medvode), 3. Ambrož Škafar 39,91 (Triglav Kranj),..Člani, 1500 m: 1. Domen Arhar 4:37,12 (Medvode), 2. Ambrož Škafar 4:55,47 (Triglav Kranj), 3. Luka Lah 5:31,85

Članice, 100 m ovire: 6. Tjaša Podkrižnik (Velenje), Članice, Višina: 4. Tjaša Podkrižnik (Velenje), Članice, Krogla: 3. Tjaša Podkrižnik (Velenje), Članice, 200 m: 5. Tjaša Podkrižnik (Velenje), Članice, Daljina: 4. Tjaša Podkrižnik (Velenje), Članice, Kopje: 3. Tjaša Podkrižnik (Velenje), Članice, 800 m: 1. Tjaša Podkrižnik (Velenje).

PLAVANJE

Mednarodni miting Ravne 2021

V soboto. 19. 6. 2021, in nedeljo, 20. 6. 2021, je v Ravnah na Koroškem potekal mednarodni plavalni miting. Tekmovanje je potekalo po sistemu jutranjih kvalifikacij in popoldanskih A, B in C finalih. Medalje so podeljevali v absolutni kategoriji, v kategoriji mladincev/mladink in kadetov/kadetinj. Veliko velenjskih plavalcev in plavalk se je uvrstilo v popoldanski finale.

V absolutni kategoriji sta bronasti medalji osvojila Nuša Erjavec (50 m prsno) in Matic Bizjak Jambrović (50 m prosto), ki je hkrati osvojil tudi zlato medaljo v kategoriji kadetov. V kategoriji mladink je Manca Poberžnik osvojila bronasto medaljo v disciplini 100 m hrbtno. V kategoriji kadetov si je Matic Bizjak Jambrović poleg medalje na 50 m prosto priplaval še zlato medaljo na 100 m prosto in srebro na 50 m hrbtno. V isti kategoriji si je Metod Lamot priplaval srebrno (100 m hrbtno) in bronasto (200 m hrbtno) medaljo. Anže Guštin pa si je, kljub daljši odsotnosti, priplaval bronasto medaljo v disciplini 100 m hrbtno. V posamezna popoldanska finala so se uvrstili še Urban KrepelJan MrkonjičNik Ramšak Rotenhajzer, Ema JovanNina PrinclEva Skledar.

SMUČARSKI SKOKI

V soboto, 19. 6. 2021, je v Smučarsko skakalnem centru Velenje potekalo državno prvenstvo za kadete in kadetinje U14 in U15. Med številnimi skakalci iz 14. slovenskih klubov so se udeležili tudi člani SSK Velenje, Lan Novak, Cene Brglez in Miha Kikec. Najbolje se je odrezal Lan, ki je v kategoriji kadeti U14 med 59. tekmovalci zasedel devetnajsto mesto.

ROKOMET

Državna liga (Starejše deklice A), Finale: 1. do 6. mesto, 19.06.2021

Ž.U.R.D Koper - ŽRK Velenje 17:23 (9:11)
ŽRK Velenje:
Simončič, Pogladič, Blažinčič (3), Koren (1), Puncer (6), Juršnik, Pirtovšek (3), Priteržnik (4), Štruc (4), Škrobot, Sešel (1), Žrt (1). Trener: Aleš Dolinšek
Lestvica: 1. Velenje (8), 2. Krim Mercator (6), 3. Zagorje (4), 4. Zvezda Logatec (3), 5. Koper (2), 6. Ljubljana (1).

Starejše deklice A so sezono zaključile brez poraza in postale državne prvakinje.

ODBOJKA

V minulem tednu so s treningi zaključile mlajše selekcije. Deklice ŽOK Kajuh Šoštanj so na zadnjem treningu združile moči s fanti iz OK Šoštanj Topolšica in odigrale mini turnir.

PIKADO

Minuli teden je v Ljubljani potekalo državno prvenstvo v pikadu. Pikado klub Čuk je dosegel naslednje rezultate: 2. mesto posamezno, 3. mesto dvojice. Ekipno so se uvrstili na 2. mesto.