Atleti AK Velenje vseekipni državni prvaki, v kategoriji U16 najboljši Sebastjan Turinek

Atletski klub Velenje je v soboto, 23. 3. 2019, uspešno organiziral Prvenstvo Slovenije v krosu za vse starostne kategorije. V čudovitem sončnem vremenu in odlično pripravljenih progah se je pomerilo približno 350 tekmovalcev iz številnih klubov celotne Slovenije.

S kopico odličnih uvrstitev so Velenjčani bogatejši za posamični, tri ekipna, vseekipni naslov pri moških in naslov državnih podprvakinj pri dekletih.

(Levo Sebastjan Turinek, tik pred ciljno črto)

Pri pionirjih U16 je naslov najboljšega v državi pripadel Sebastjanu Turineku. Njegov uspeh je s 5. mestom dopolnil Blaž Pusovnik, ki sta se veselila tudi ekipnega naslova. Klubski kolega Bruno Šonc pa je z desetim mestom samo potrdil prevlado kategornikov U16.

(Na sredini Sebastjan Turinek, na zmagovalnem odru)

(Levo Blaž Pusovnik desno Sebastjan Turinek, ekipna zmagovalca)

Pri pionirkah U12 sta ekipni zmagovalki s četrtim in trinajstim mestom postali Neja Kimperk in Živa Esih, v članski kategoriji pa s četrtim in osmim mestom Borut Albreht in Armend Berisha.

Velenjsko ekipo sta odlično zastopala tudi Jan Kramer in Teodor Majcenovič, ki sta pri članih na kratkem krosu dolžine 3000 m dosegla 4. in 5. mesto.

(Tek Teodorja Majcenoviča)

Matevž Sušec je bil četrti pri starejših mladincih, Alja Trupej in Sandra Šmerc 5. oz. 6. pri mlajših mladinkah. Tudi Ina Miklavžin in Urša Sevčnikar sta z odličnimi uvrstitvami prispevale svoj delež k uspehu velenjskega atletskega kluba na letošnjem prvenstvu Slovenije v krosu.

(Tek Matevža Sušca, v oranžnem dresu s štartno številko 296)

REZULTATI:

Pionirke U12 (2008 – 2009), dolžina 500m: 1. Ogrinc Lana /AK Poljane Maribor (0:01:32.6), 2. Rogač Katarina /AK Radovljica (0:01:33.7), 3. Kopatin Sara /AK Nanos (0:01:34.7), 4. Kimperk Neja /AK Velenje (0:01:37.2),...13. Esih Živa /AK Velenje (0:01:50.7), 21. Marinič Ina /AK Velenje, 28. Buršič Ula /AK Velenje

Pionirji U12 (2008 – 2009), dolžina 500m: 1. Bizjak Mark /AK Radovljica (0:01:30.6), 2. Dobovšek Nej /AK Asfalt Kovač Šentjur (0:01:32.0), 3. Kosar Luka /OŠ Blanca (0:01:33.3),...8. Navodnik Gregor /AK Velenje (0:01:38.2), 14. Skaza Tristan /AK Velenje (0:01:41.7), 22. Fricelj Noa/ AK Velenje, 26. Pibernik Nace /AK Velenje, 27. Šmigoc Matevž /AK Velenje, 36. Videmšek Samo /AK Velenje, 38. Cajner Urh /AK Velenje

Pionirke U14 (2006 – 2007), dolžina 1000m: 1. Slapšak Živa /AK Sevnica (0:03:07.9), 2. Lebar Pia /AK Špela (0:03:08.4), 3. Živko Tia Tanja /AD Kladivar Celje (0:03:08.7),...6. Miklavžin Ina /AK Velenje (0:03:11.3), 7. Sevčnikar Urša /AK Velenje (0:03:11.6), 25. Delić Lana /AK Velenje

Pionirji U14 (2006 – 2007), dolžina 1000m: 1. Ogrinc Žan /AK Poljane Maribor (0:02:48.7), 2. Kavčič Jakob /AD Železniki (0:02:53.9), 3. Fatur Tanej /AK Postojna (0:02:54.2),...16. Marzidovšek Rok /AK Velenje (186 štartna št.), 17. Sušec Matija /AK Velenje (185 štartna št.), 35. Verzelak Peter /AK Velenje (187 štartna št.)

Pionirke U16 (2004 – 2005), dolžina 1500m: 1. Medja Lucija /Ak Radovljica (0:05:02.4), 2. Kanalec Hana /TK Kobarid (0:05:03.6), 3. Rotar Loti /TK Šmarnogorska naveza Lj (0:05:09.2),...9. Miklavžin Tinkara /AK Velenje (0:05:29.4), 20. Fricelj Kim /AK Velenje, 28. Kočnik Točaj Mojca /AK Velenje

Pionirji U16 (2004 – 2005), dolžina 1500m: 1. Turinek Sebastjan /AK Velenje (0:04:35.2), 2. Breznikar Tim /AK Brežice (0:04:35.8), 3. Klemenčič Aleksej /AK Slovenj Gradec (0:04:40.8),...5. Pusovnik Blaž /AK Velenje (0:04:51.1), 10. Šonc Bruno /AK Velenje (0:04:59.2)

Člani (letnik 1999 in starejši) – kratki kros, dolžina 3000m: 1. Popelar Maj /AD Kladivar Celje (0:08:46.1), 2. Brešan Jan /AD Kladivar Celje (0:08:47.4), 3. Pogorevc Jaka /AK Slovenj Gradec (0:09:12.7), 4. Kramer Jan /AK Velenje (0:09:19.3), 5. Majcenovič Teodor /AK Velenje (0:09:19.5)

Mlajše mladinke (2002 – 2003), dolžina 4000m: 1. Haler Lea /AK Sevnica (0:10:36.0), 2. Dobovšek Nika /AK Sevnica (0:10:40.8), 3. Sekavčnik Zala /AK Slovenj Gradec (0:10:52.9),...5. Trupej Alja /AK Velenje (0:11:12.1), 6. Šmerc Sandra /AK Velenje (0:11:28.4)

Mlajši mladinci (2002 – 2003), dolžina 4000m: 1. Botolin Vid /AD Kladivar Celje (0:08:38.3), 2. Medved Jakob /ŠD Tek je lek (0:09:04.5), 3. Španring Klemen /AD Slovenska Bistrica (0:09:12.0)

Starejše mladinke (2000 – 2001), dolžina 4000m: 1. Gošek Karin /AD Kladivar Celje (0:13:51.2), 2. Gonza Špela /AD Štajerska Maribor (0:14:20.5), 3. Grobler Ana /AK Krka (0:14:53.6),...8. Podkrižnik Tjaša /AK Velenje, 9. Šimek Oven Neja /AK Velenje

Starejši mladinci (2000 – 2001), dolžina 4000m: 1. Rizmal Matija /AK Radeče (0:12:07.5), 2. Renko Aljaž /AK Radeče (0:12:16.9), 3. Škrjanc Jan /AK Asfalt Kovač Šentjur (0:12:26.8), 4. Sušec Matevž /AK Velenje (0:12:31.3),...9. Ulamovič Stefan/AK Velenje (0:13:36.5)

Mlajše članice do 23 let (1997 – 1999), dolžina 5000m: 1. Zorman Eva /AD Kladivar Celje (0:18:51.9), 2. Knez Melani /AD Kronos Lj (0:19:09.9), 3. Marič Alja /TK Šmarnogorska naveza Lj

Mlajši člani do 23 let (1997 – 1999), dolžina 8000m: 1. Kokalj Jan /AD Kladivar Celje (0:25:15.0), 2. Pintar Martin /AD Mass Lj (0:26:22.9), 3. Grže Jaka /AK Postojna (0:28:27.6)

Članice (1999 in starejše), dolžina 5000m: 1. Ljubi Klara /AK Krka NM (0:18:27.6), 2. Škedelj Breda /AK Krka NM (0:18:43.7), 3. Vrečar Ana /TK Šmarnogorska naveza Lj (0:19:48.4), 4. Vrdjuka Katja /AK Velenje (0:21:48.9)

Člani (1999 in starejši), dolgi kros 8000m: 1. Planko Matevž /AK Asfalt Kovač Šentjur (0:26:16.0), 2. Orešnik Blaž /AK Ormož (0:26:25.4), 3. Povšič Miha /AK Sevnica (0:26:28.4), 4. Albreht Borut /AK Velenje (0:26:54.3),...8. Berisha Armend /AK Velenje (0:31:13.1)

VSEEKIPNO MOŠKI: 1. AK Velenje (50 točk), 2. AD Kladivar Celje (41), 3. AK Asfalt Kovač Šentjur (18)

VSEEKIPNO ŽENSKE: 1. AD Kladivar Celje (47), 2. AK Velenje (43), 3. AK Asfalt Kovač Šentjur (21)

Komentiraj