Babna Brda: tatovi izkoristili zaupljivost
V prvem primeru sta se neznanca v Babnih Brdih lastniku hiše predstavila kot delavca telekomunikacijskega podjetja. Eden od njiju je lastnika zamotil, medtem ko je drugi preiskal hišo in odtujil manjšo vsoto denarja.
V drugem primeru sta v Babnih Brdih storilca vstopila v odklenjeno hišo. Enega izmed njiju je starejša občanka zalotila med brskanjem po sobi. Storilec je zatrjeval, da prihaja zaradi telekomunikacijskih opravil, nato pa pobegnil z zlato verižico.
Pilštanj: zvijača na račun delavcev telekomunikacij
Tudi v Pilštanju sta se tatova lastnici hiše predstavila kot predstavnika telekomunikacijskega podjetja. Medtem ko jo je eden zamotil, je drugi preiskal prostore in odtujil gotovino.
Loka pri Žusmu: tatova izkoristila nepazljivost
V Loki pri Žusmu sta storilca skozi odklenjena garažna vrata vstopila v hišo, medtem ko je bila starejša lastnica zunaj. Preiskala sta prostore in ukradla gotovino ter zlatnino.
Kozje: lastnika preprečila tatvino
Tatova sta poskusila pretentati tudi stanovalca hiše v Kozjem, vendar sta ju lastnika pravočasno pregnala.
Skupne značilnosti tatvin
V vseh primerih sta storilca do hiš pripeljala s temno sivim vozilom znamke Opel Antara, ljubljanskega registrskega območja.
Opozorilo občanom
Policija vse občane ponovno opozarja, naj v hiše ne spuščajo neznancev, ki se predstavljajo pod različnimi pretvezami. Storilci so pretkani – eden zamoti lastnike, medtem ko drugi ali več njih preiščejo hišo in hitro odtujijo zlatnino ter gotovino.
Prav tako svetujejo, da hiše zaklepate tudi, če jih zapustite zgolj za kratek čas. Ob sumljivih obiskih neznancev nemudoma obvestite najbližjo policijsko postajo ali pokličite številko 113.
Poskušajte si zapomniti čim več podrobnosti o osebah in vozilih, s katerimi se pripeljejo. Previdnost je ključna za preprečevanje tovrstnih kaznivih dejanj.
Vir: PU Celje